چاپ سررسید-چاپ سررسید اختصاصی

سررسید 97 - سالنامه 97 - تقویم رومیزی 97

چاپ آریس تولیدکننده انواع سررسید و تقویم رومیزی ، سررسید 97 ، سررسید اختصاصی ، سالنامه 97، چاپ سررسید ، سالنامه ۹۷ ، تقویم رومیزی 97 ، سررسید اروپایی ، سررسید ۹۷ ، تقویم رومیزی ۹۷

لیست مطالب نکات سفارش سررسید

چاپ سررسید-چاپ سررسید اختصاصی


چاپ سررسید معمولا به صورت دو رنگ و چهار رنگ انجام می شود .هر چند دیده می شود در سررسید های کاملا اختصاصی چاپ چهار رنگ هم انجام شده است.

 

در مورد سررسید تک رنگ باید بگوئیم که هر چند هزینه ی کمتری نسبت به چاپ دو رنگ و چهار رنگ دارد اما از لحاظ ظاهری زیبایی چندانی ندارد و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد .سررسید دو رنگ هم از لحاظ کیفیت و شکل بصری و ظاهری زیبا تر بوده و هم از لحاظ قیمت در مقایسه با سررسید چاپ چهار رنگ مقرون به صرفه تر است .با توجه به دلایل ذکر شده این مدل سررسید از استقبال بیشتری از طرف مشتریان برخوردار است .اغلب مشتریانی که سررسید اختصاصی سفارش می دهند و قصد دارند لگو آرم خود را در تمام صفحات سالنامه تکرار کنند از سررسید چاپ دو رنگ استفاده کرده و گاهی اوقات سومی جهت درج لگو تبلیغ خود در سررسید بهره می برند که حتی می تواند رنگ سازمانی آنها نیز باشد .


- سررسید چاپ چهار رنگ

عمدتا تولید سررسید با چاپ چهار رنگ مرسوم نیست که از مهم ترین دلیل آن هزینه بسیار بالای سالنامه می باشد .اخیرا تولید کنندگان سررسید در طراحی صفحات ترفندی به کار می برند که بالا و پایین کردن رنگ ها ،یک سررسید دو رنگ ظاهرا سه رنگ یا چهار رنگ جلوه می کند وزیبایی خوبی به صفحات می دهد.با توجه به کاربرد سررسید در بیشتر موارد،اصلا نیازی به چاپ چهار رنگ در صفحات داخل سالنامه نمی باشد .در بیشتر مواردی که دیده می شود صفحات داخل سررسید بصورت چهار رنگ چاپ شده است کاغذ داخلی از جنس گلاسه بوده است (برای اینگونه مشتریان قیمت چندان مهم نیست)این امر باعث زیبایی بیش از حد سررسید می شود وسالنامه ظاهر خاص و شکیل به خود میگیرد.

- کیفیت چاپ در صفحات داخل سررسید

کیفیت چاپ به عوامل مختلفی مانند مرکب استفاده شده ،کیفیت و بروز بودن دستگاه چاپ کاغذ مورد استفاده در چاپ سررسید سبک طراحی ودر صد رنگ ها در زمان طراحی سالنامه ،مسئول ونیروی متخصص و کاربردستگاه چاپ و...بستگی دارد .تمامی موارد ذکر شده می تواند در کیفیت چاپ سررسید تاثیر بالایی داشته باشد .به طوری که اگر هر کدام از موارد ذکر شده به درستی و مطلوب انجام نشود ،سررسید تولید شده دلخواه شما نخواهد بود.

بررسی تخصصی کیفیت چاپ در سررسید :
1- مرکب استفاده شده
استفاده از مرکب های نامرغوب در چاپ سررسید باعث کدر بودن رنگ و از بین رفتن شفافیت رنگ می شود .بطورمثال ممکن است رنگ قرمز مورد نظر شما بعد از چاپ بدلیل استفاده از مرکب نامرغوب به رنگ زرشکی مات چاپ شود .این امر مخصوصا برای مشتریانی که به چاپ سررسید ورنگ سازمانی خود حساس هستند.می تواند مشکل سازشود.
2- کیفیت و بروز بودن دستگاه چاپ
یکی از مهمترین مواردی که در چاپ داخل سررسید تاثیر گذار است دستگاه چاپ می باشد .کشور آلمان در تولید دردستگاه های چاپ سرآمد هستند .از برند های معروف دستگاه های چاپ در جهان می توان به هایدلبرگ ،رولند،و ساکورایی اشاره کرد.kba  

(دستگاه مدل در ایران موجود نیست)kba

یک دستگاه با کیفیت در هنگام چاپ از رنگ پاشی یکدست و تمیز برخوردار است که باعث بالا بردن کیفیت چاپ و یکدست بودن چاپ سررسید تولید شده می باشد . مطلوب بودن رنگ چاپ شده در صفحات مختلف سررسید بیانگر کیفیت دستگاه چاپ تولید کننده سالنامه می باشد.
نکته:
بهتر است نوع دستگاه چاپ را براساس تعداد رنگ استفاده شده در صفحات سررسید انتخاب کنید . به طور مثال برای چاپ سررسید دو رنگ ،استفاده از دستگاه چاپ تک رنگ باعث افت کیفیت چاپ خواهد شد.

3- کاغذ در چاپ سررسید
استفاده از کاغذ با تراکم بافت مناسب میزان رنگ پذیری در چاپ را به شکلی مطلوب بالا برده و باعث جذب هر چه بهتر مرکب بر روی کاغذ می شود.ورنگ ها زنده و شفاف تر دیده می شود .در صورتی که کیفیت کاغذ مصرفی در چاپ سررسید مناسب نباشد ،مرکب از کاغذ عبور کرده و از پشت برگه قابل رویت است که این امر از زیبایی صفحات سالنامه می کاهد .

4- طراحی در چاپ سررسید
مهمترین عوامل زیبایی صفحات داخل سررسید مربوط به طراحی آن می باشد.ذوق هنری طراح و تخصص وی در هر چه زیبا تر شدن یک سالنامه بسیار موثر است . تجربه و مهارت یک طراح در شناخت روان شناسی رنگ ها ،شناخت خود رنگ ها و نیز اشراف به سلیقه ی مشتری وبازار هدف کمک شایانی در نتیجه سررسید چاپ شده دارد.در صورتی
که اصول استاندارد در طراحی یک سررسید رعایت شود.از مشکلات و فضاهایی مانند عدم روی هم خوردن رنگ چاپجلوگیری می کند.

5- مسئول و کاربرد دستگاه چاپ
از دیگر عوامل تعیین کننده در کیفیت چاپ سررسید،نیروی متخصص و کاربرد دستگاه چاپ می باشد. تخصص و تجربه کاربر در شناخت رنگ شناخت دستگاه و تنظیم  دقیق خروجی رنگ دستگاه در یکدست بودن چاپ و مطابقت دقیق سررسید چاپ شده با طرحی شده موثر می باشد . تاثیر کاربرد مسئول چاپ در حدی است که اگر دستگاه چاپ قدیمی و کارکرده باشد در صورت تخصص و تجربه بالا می تواند با همان دستگاه ،سررسیدی با کیفیت و درجه یک به چاپ برساند و بلعکس ودر صورتی که دستگاهچاپ کاملا بروزباشد اما کاربر تخصص کافی و تجربه لازم را نداشته باشد ،خروجی سررسید چاپ شده کیفیت مطلوب را نخواهد داشت.