سررسید 97-جلد

سررسید 97 - سالنامه 97 - تقویم رومیزی 97

چاپ آریس تولیدکننده انواع سررسید و تقویم رومیزی ، سررسید 97 ، سررسید اختصاصی ، سالنامه 97، چاپ سررسید ، سالنامه ۹۷ ، تقویم رومیزی 97 ، سررسید اروپایی ، سررسید ۹۷ ، تقویم رومیزی ۹۷

لیست مطالب نکات سفارش سررسید

سررسید 97-جلد


نوع جلد سررسید یکی از معیارهای انتخاب یک سررسید میباشد. به دلیل اهمیت بالای این موضوع به معرفی انواع جلد سررسید و خصوصیات هر کدام می پردازیم. میتوان گفت جلد سررسید در ظاهر ، کیفیت و همچنین سطح قیمت سالنامه بسیار تاثیر گذار است.


سررسید جلد ترمو:

جلد ترمو در زمره ی با کیفیت ترین نوع جلد سررسید موجود در بازار میباشد، که به لحاظ ظاهری شبیه چرم مصنوعی است. این جلد با توجه به مقاومت بالا در برابر حرارت به خوبی تغییر رنگ می دهد و بسیار مناسب برای حک لگوی مشتریان روی جلد سررسید میباشد.
منظور از حک، استفاده از کلیشه ها ی فلزی که طرح مشتری بر روی آن درج و از طریق دستگاه های مربوطه  برروی جلد سررسید داغکوب میشود، است .

تنوع بافت در این نوع جلد، بسیار بالا میباشد و محدودیت در انتخاب مشتری ایجاد نمی کند. عمدتا مشتریان این نوع جلد سررسید ، شرکت های بزرگ هستند . این جلد ها را میتوان بصورت دور دوخت و یا لب لاک تولید کرد . جلد ترمو با توجه به کیفیت بالا ، بیشتر در سالنامه ها ی مدیریتی و ارگانایزر و همچنین سالنامه های نفیس مورد استفاده قرار میگیرد .

 

چند نکته:
1- هزینه ی تولید سررسید با این جلد گران تر از سایر جلد هاست . لذا اگر قصد دارید از جلد چرم استفاده کنید و هزینه تولید برای شما مهم است پیشنهاد میکنیم از سالنامه با جلد چرم مصنوعی استفاده کنید .
2- در صورتی که قصد دارید تبلیغ روی جلد خود را به روشی غیر از داغکوب انجام دهید توصیه می کنیم از جلدهای دیگر در سررسید خود استفاده کنید چرا که مهمترین مزیت جلد ترمو قابلیت داغی پذیری بالا و خوب آن می باشد .
3- جلد پوست ماری ، یکی از انواع جلد ترمو می باشد که اخیرا مورد توجه برخی ازمشتریان سررسید قرار گرفته است .

توصیه آریس :
بهترین و کم هزینه ترین گزینه جهت حک الگو و آرم برروی سررسید جلد ترمو داغکوب است . 

 

سررسید جلد جیر:

جلد جیر یا همان جلد اشبالت از لحاظ رنگ بندی تنوع بالایی دارد که این امر باعث میشود مشتری به راحتی، جلد سررسید خود را انتخاب کند. این نوع جلد بیشتر در سالنامه اروپایی و رقعی بکار می رود (در سررسید وزیری مصرف این نوع جلد کمتر می باشد). رایج ترین حک روی سررسید جلد جیر، لیزر می باشد. که به دلیل تغییر رنگ و ظرافت بالا، زیبایی خاصی به جلد سالنامه می دهد. استفاده از کش در این نوع جلد، ظاهر زیبا تری به سررسید می بخشد، به همین دلیل اغلب تولید کنندگان سررسید، در جلد سازی از کش استفاده می کنند .

چند نکته:
1- از معایب این جلد می توان به محدودیت در چاپ و حک الگو روی جلد سررسید اشاره کرد.
2- یکی دیگر از نقاط ضعف سررسید جلد جیر، جذب پرز بالا در هنگام استفاده از سالنامه می باشد.
3- می توان جهت درج الگو و تبلیغ بر روی جلد سررسید از پلاک نیز استفاده کرد.
4- توجه داشته باشید این نوع جلد ها، در کیفیت های مختلف در بازار موجود است که میزان تراکم پرز آن نشان دهنده کیفیت جلد سررسید می باشد.

 توصیه آریس:
بهترین و شکیل ترین تبلیغ روی این جلد، حک لیزر و پلاک است. همچنین توصیه می کنیم در این نوع سررسید از صحافی فنری استفاده نشود.

سررسید جلد چرم مصنوعی:

به دلیل شباهت زیاد این جلد به چرم طبیعی، از آن به عنوان سررسید جلد چرم مصنوعی یاد میشود. تنوع رنگ بالایی دارد و بیشتر در داخل کشور تولید میشود. با توجه به این که هزینه ی کمتری نسبت به سررسید جلد ترمو دارد میزان استفاده آن تا چند سال اخیر بسیار بالا بوده است. هر چند به تازگی مشتریان استقبال بهتری از سررسید ترمو داشته اند. در جلد سازی چرم مصنوعی معمولا از دو روش استفاده می شود. برخی تولید کنندگان سررسید، زیر چرم یک لایه ابر قرار می دهند که با توجه به نظر مشتریان این امر صورت می پذیرد. در نوع دیگر آن تولید کننده سررسید، چرم را از طریق چسب به مقوا می چسباند.

چند نکته:
1- به دلیل پایین بودن کیفیت سررسید جلد چرم مصنوعی، داغی مناسبی روی جلد سالنامه صورت نمیگیرد.
2- پیشنهاد میکنیم از جلد چرم مصنوعی در سررسید با صحافی فنری استفاده نکنید زیرا باعث می شود سالنامه ظاهر مناسب و شیک خود را از دست بدهد.

توصیه آریس:
با توجه به بافت های روی جلد سالنامه، چاپ آریس توصیه می کند برای درج الگو و آرم روی این جلد ها، از پلاک لیزر شده و در برخی موارد از چاپ سیلک بر روی سررسید ها استفاده نمایید.

سررسید جلد سلفون :

دلیل نام گذاری این جلد به سررسید سلفونی، به خاطر گلاسه و روکش سلفون استفاده شده برروی جلد سررسید می باشد. با توجه به این که شما می توانید طرح های اختصاصی خود را برروی آن چاپ کنید، اصطلاحا به این جلد سررسید اختصاصی نیز گفته می شود. از انواع پوشش سلفونی که در این روش بکار برده میشود میتوان به سلفون براق، سلفون مات، سلفون مخملی، سلفون عاج دار و... اشاره کرد که زیبایی سررسید را دو چندان میکند. هزینه تولید این نوع جلد سررسید نسبت به سایر انواع جلد ها ارزان تر بوده، که میزان سفارش این مدل سالنامه در تیراژهای بالا طرفدار بیشتری دارد .

چند نکته:
1- کیفیت چاپ و خدمات پس از آن مانند سلفون کشی ، یووی، طلاکوب و... تا حدود زیادی در کیفیت جلد سررسید اثر گذار می باشد .
2- کیفیت سررسید جلد سلفون تا حدود زیادی بستگی به مقدار چسب استفاده شده و همچنین تمیز بودن فرایند ساخت آن دارد.
3- در کنار چاپ سررسید اختصاصی می توان از خدماتی مانند چاپ طلاکوب، سیلک و... برای زیبا کردن سالنامه استفاده کرد. این موضوع بستگی به سلیقه مشتری دارد.

توصیه آریس:
در صورتی که سفارش سررسید شما تیراژ بالا می باشد و همچنین هزینه برای شما مهم است، توصیه می کنیم از این نوع جلد برای تولید و چاپ سررسید استفاده کنید.

 


جلد گالینگور:
جلد گالینگور نوعی پوشش از جنس پی وی سی است که بر روی کاغذ لمینت شده است. با توجه به این که جنس آن بیشتر از کاغذ تشکیل شده نسبت به جلد سلفون، جلد چرم و جلد ترمو از مقاومت کمتری برخوردار است. یکی از مزایای جلد گالینگور، تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ می باشد که این امر باعث شده تقاضای خوبی برای تولید سررسید با جلد گالینگور وجود داشته باشد. هزینه تولید سررسید با این نوع جلد نسبت به سالنامه ترمو و چرم پایین تر است.

چند نکته:
1- توجه داشته باشید که در تولید سررسید با جلد گالینگور نمی توان از چاپ رنگی اختصاصی استفاده کرد .
2- برای حک الگو و آرم می توان از شیوه های چاپ سیلک ،طلا کوپ،نقره کوب و در برخی موارد از داغکوب در جلد سررسید استفاده کرد.