چاپ کاتالوگ حرفه ای

که شامل چاپ رنگی ،چاپ سیاه و سفید ،رنگ پانتون،چاپ لعاب دار و ... است .این موضوع بسیار مهم واقع شده که تکنیک هایی را که انتخاب می کنید باید متناسب با هدفتان سازگاری داشته باشد .طرح هایی را که برای قرار دادن اطلاعاتتان در کاتالوگ انتخاب می کنید باید تعادل داشته باشد.

از این که بخواهید مقدار زیادی از اطلاعات و محصولات را در یک صفحه ی کاتالوگ قرار دهید حتما بپرهیزید . زیرا این کار باعث می شود برای مخاطب خسته کننده به نظر برسد .طراحی و چاپ کاتالوگ را می توان یک مجموعه ی چهار صفحه ای مختصر تا چند صفحه ای را شامل می شود کسانی که محصولات کمتری دارند .می توانند از کاتالوگ برای ارتقای فروش خودشان بهره ببرند .در بیشتر مواقه کاتالوگ های که کوچکتر و کم حجم تر نسبت به نسخه های بزرگ تر و حجیم تر هستند که می توانند بهتر مخاطب را تحریک کنند .ببینید طبیعت جستجو در کاتالوگ که 1500آیتم دارد به مراتب به برخی از مخاطبان خسته کننده به نظر بیاید .


10تفاوت بین چاپ دیجیتال و چاپ افست
1-به دلیل حذف مراحل بیش از چاپ شامل لیتوگرافی ،فرایند چاپ دیجیتال کوتاه تر است .
2- دراین روش میزان مواد باطله شامل کاغذ و مواد شیمیایی کمتر است زیرا نیازی به رسیدن رنگ و یا تنظیمات حین چاپ وجود ندارد .
3- در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تعداد نسخه های چاپی مرتبط نیست و برای هر برگ چاپ شده مقدار ثابت انجام میگیرد اما در چاپ افست هزینه چاپ تا تیراژ معین تقریبا ثابت است .
4- چاپ دیجیتال در هر دور چاپی که انجام می دهد می تواند تصویر و متن متفاوتی را چاپ نماید زیرا در این روش از پلیت استفاده نمی شود اما در چاپ افست در صورت تنظیم دقیق دستگاه چاپ یکدست انجام می شود
5- قیمت چاپ دیجیتال در تیراژ پایین هزینه بیشتری دارد به طوری که چاپ هر صفحه در مقایسه با روش افست قیمت بالایی را باید بپردازد اما به صرفه تر است در صورت چاپ کاتالوگ در تیراژ بالا از روش افست استفاده کنیم .
6- در چاپ دیجیتال جوهر یا تونر همانند روش افست در داخل کاغذ نفوذ نمی کند بلکه لایه ی نازکی بر روی سطح تشکیل می شود .
7- متداول ترین شیوه ی چاپ دیجیتال شامل چابگر های جوهر افشان و لیزری است که پیگمنت یا تونر را بر روی سطح متنوعی را از قبل کاغذ چوب فوم ، کاغذ عکاسی ، شیشه و سنگ چاپ می کنند .
8- کیفیت چاپ افست از چاپ دیجیتال بالاتر است ،رنگ هایش زنده تر است که عموما ما در چاپ افست بسته به کارابتور دستگاه چاپ بر شما دقیق تر کارها تمیزتر و منظم تر صورت میگیرد .اما در چاپ دیجیتال با کشیدن دست و روی سطح کار رنگ شده پاک می شود .پس اگر می خواهید چاپ کاتالوگ حرفه ای انجام دهید حتما از چاپ افست بهره بگیرد .
9- تفاوت اصلی چاپ دیجیتال و افست استفاده نکردن از پلیت های چاپ است که در نتیجه مراحل آماده سازی پیش از چاپ سریع تر و ارزانتر می باشد .
10- میزان باطله مواد شامل کاغذ و مواد شیمیایی در چاب دیجیتال کمتر است چون دست پیدا کردن به رنگ یا تنظیمات حین چاپ ضرورتی ندارد اما در چاپ کاتالوگ با روش افست برای تنظیم دقیق رنگ باید تعدادی ورق با طله شود تا به چاپ دلخواه برسد .