طراحی کاتالوگ حرفه ای

طراحی کاتالوگ و نحوه ی قرار دادن اطلاعات به چه گونه است ؟

طراحی و چاپ کاتالوگ می بایست چهره ای شکیل و با کیفیت بالایی داشته باشد تا بتواند محصولات و خدمات شما را به نحو احسن به مشتری معرفی کند . تکنیک های نهایی شامل لمینت براق و مات ،سلفون براق و مات،چاپ به صورت برجسته، پوشش آبی یا یووی ،برچسب زنی داغی یا استفاده از فیبرداخل بافت کاتالوگ صورت می گیرد .

تاثیری که رنگ بر طراحی کاتالوگ دارد به جلوه ی بصری آن به شدت وابستگی دارد و به همین دلیل چاپ آریس توصیه می کند حتما با رنگ هایی شفاف و جذاب چاپ کنید .

* رعایت اصول  حرفه ای در طراحی و چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور
1- مشخص کردن هدف طراحی
2- نوع فونت در طراحی و چاپ کاتالوگ
3- رعایت اصول و قوانین نگارشی
4- رعایت تناسب در زمینه کاری با طراحی و چاپ کاتالوگ
5- عکاسی با کیفیت از محصولات مورد نظر

1- مشخص کردن هدف طراحی :  همانطور که از مفهوم این مورد پیداست طراح باید برای شروع طراحی کاتالوگ و بروشور از هدف مشتری جهت سفارش چاپ کاتالوگ آگاه باشد طراح حرفه ای باید به تمام توضیحاتی که مشتری در هنگام سفارش می دهد گوش کرد .و مشخص کرد که سبک طراحی آن براساس نیاز و انتظار است که چگونه باید انجام شود .
2- نوع فونت در طراحی و چاپ کاتالوگ : در رابطه با فونت بیشترین اشتباهی که طراحان انجام می دهند در این زمینه است اکثرا طراحان بر این با ورند که با افزایش تعداد صفحات یک کاتالوگ و یا بروشور برای این که کار و یا طرحشان جذاب تر دیده می شود . فونت های مختلفی وزیادی را استفاده می کنند که این ایده اصلا مناسب نیست مادر طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور ها نیازی به فونت های مختلفی نداریم یعنی حداکثر باید سه فونت متفاوت و متناسب بیشتر استفاده نشود .که آن ها هم به ترتیب در عنوان های اصلی ،عنوان های فرعی و نوشته ی مطلب های صفحه استفاده کنید . البته چاپ آریس توصیه می کند هیچ عنوان از فونت ها ی نا آشنا و جدید در طراحی چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور استفاده نشود زیرا این کار به هیچ عنوان صحیح نمی باشد .
3- رعایت قوانین و اصول نگارشی: یکی از مهمترین بخش طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور متن آن می باشد که همین مورد هدف و عامل اصلی در طراحی و چاپ کاتالوگ است که انتقال اطلاعات به مخاطبان را در دست دارد تقریبا باز بینی متن و رعایت  اصول و قوانین نگارشی و انتخاب مناسب عنوان ها در طراحی و چاپ کاتالوگ نباید نادیده گرفته شود اما خیلی از طراحان این موضوع را متاسفانه دست کم می گیرند
4- رعایت تناسب کاری : برای معرفی در چاپ کاتالوگ حرفه ای حتما باید طرحی را که شما زده اید بعد از چاپ و رسیدن به دست مخاطب حسن بسیار خوبی را در همان نگاه اول رقم بزند و منتقل کند پس نکته ی مهم در این است که حتما تناسب کافی میان طرحی که شما زده اید و محصولی که ارائه شده و همچنین موضوع فعالیت شرکت و هدف مخاطبان شرکت و یا موسسه مربوطه ایجاد نمایید به طور مثال برای تبلیغ و اطلاع رسانی محصول یک شرکت بزرگ در کاتالوگ حرفه ای شما باید بسیار شکیل و لوکس و همچنین گرانقیمت به نظر می رسد . اما در مقابل هم موسسه هایی به نسبت کوچکتر هستند به طور مثال موسسه خیریه و ...نباید خیلی هم لوکس و گرانقیمت به نظر بیاید .
چاپ آریس توصیه می نماید همیشه قبل از اجرای ایده ها و طراحی کاتالوگ و بروشور در نرم افزار های گرافیکی سعی کنید چند نمونه از طرح های اصلی کاتالوگ و بروشور مورد نظر را روی کاغذ بکشید و در نهایت هر کدام که مورد تایید واقع شده در سیستم عملی می شود .
5- عکاسی با کیفیت از محصولات : یکی از عوامل مهم انتقال تصویر محصول متناسب و با کیفیت است . حتما برای بالا بردن کیفیت طراحی و چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور برای یک تبلیغ خوب اثر گذار برای محصولات یک شرکت نیازی به عکاسی صنعتی داریم که همین امر در متناسب بودن کیفیت تصویر کمک زیادی را در زمینه چاپ بروشور و کاتالوگ شما خواهد داشت .در رابطه با تصویر باید دقت فراوانی کرد که تصویر کاملا واقعی به نظر برسد . تقریبا با روش های تبلیغاتی طراحی و چاپ بروشور و طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای تاثیر بسزایی به ارزش و اعتبار شرکت نزد مشتریان و مخاطبان خواهد داشت .هدف ما در چاپ آریس بهترین خدمات چاپی و تبلیغات و قبول سفارشات و نظرات شما دوستان عزیز می توانیم به راحتی باعث جذب بسیار بالا مشتریان شما بشوییم چاپ آریس یکی از بهترین روش های ممکن برای معرفی محصولات و خدمات موسسه یا شرکت شما عزیزان است که در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ طراحی و چاپ بروشور ،کارت ویزیت،طراحی اوراق اداری ،طراحی و چاپ بسته بندی و ...بسیار کمک می نماید.


نکته آخر:
اینکه اگر شما به بررسی مزایا و معایب طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای برای کسب و کار خودتان بپردازید احتمال سفارش دوباره آن را نیز لحاظ کنید نه تنها این کار باعث امیدواری در شما می شود بلکه در سفارش های اولیه برای دریافت کاتالوگ بسیار فراوان صورت می گیرد.بلکه امکان این هم وجود دارد که مشتریان در خواست دریافت دوباره سفارش کاتالوگ ها را از سوی شما داشته باشد و همچنین این امر باعث می شود که مشتریان کاتالوگ شما را به دیگرافراد نشان دهند همین باعث می شود شما فروش بیشتری در کاتالوگ های خود به ارمغان بیاورید.