چاپ و بسته بندی

سررسید یکی از هدایای مفید و مورد استفاده برای اکثر افراد است که چنانچه از نظر تبلیغاتی می خواهید روی آن سرمایه گذاری کنید بهتر است نسبت به انتخاب نوع سررسید ، ابعاد آن و متریال مورد استفاده دقت نمایید تا کالای نهایی بتواند جنبه تبلیغاتی و بازخورد بهتری داشته باشد .تولیدات سررسید ۹۹ مجموعه آریس با هدف تامین سلیقه های گوناگون در کنار کیفیت و طراحی متفاوت آماده شده تا گستره ای از انتخاب را بسته به نوع شغل و اهداف تبلیغاتی در پیش روی شما قرار دهد . برای انتخاب سررسید ۹۹ بهتر است ابتدا سایز مد نظر خود را با توجه به نوع مشتریان خود انتخاب نماییم 

صحافی آخرین مرحله تولید و چاپ کاتالوگ است در واقع صحافی بعد از طراحی و چاپ کاتالوگ و سلفون کشی آن صورت می گیرد .صحافی کاتالوگ به دو صورت منگنه لوپ و ساده را در این قسمت برایتان توضیح می دهیم که فرم های کاتالوگ چاپ شده در تا می شوند و فرم ها داخل هم قرار گرفته و به هم بصورت منگنه لوپ و ساده صحافی می شود .

- انواع جعبه مقوایی برای دسته بندی جعبه های مقوایی اصولا از طریق جنس و کیفیت مقوای مصرفی اقدام می کنیم و هر یک از این دسته ها در صنعت به خصوص خود به کار گرفته شده و بنا بر خصوصیات و فیمت تمام شده تعیین می گردد.

*چند تعریف کوتاه از بسته بندی :

-بسته بندی واسطه ی میان تولید انواع بسته بندی و بازار مصرف می باشد و ظروفی را در خود جای می دهد
- بسته بندی عبارت اند از قرار دادن شیئ های گوناگون در لفاف یا در صندوقچه
- بسته بندی :هر نوع بسته بندی که جنس یا محصول به بازار برای فروش ارائه می کند و به واسطه ی بسته بندی در قبال محصول مورد نظر اطلاعاتی به مصرف کنندگان انتقال پیدا می کند .

برای ساخت کارتن ابتدا باید کاغذ را به شکل ورق کارتن تغییر داد .بعد از تهییه ی ورق کارتن با توجه به نیاز تولید کننده یا مصرف کننده محصول ،طراحی و اندازه کارتن مشخص می شود .عواملی مانند سلیقه مشتری و محصولی که قرار است در کارتن بسته بندی می شود در خروجی کار تاثیر دارد بعد از تعیین اندازه و طراحی کارتن ،توسط دستگاه چاپ به صورت تک رنگ ،دو رنگ و چهار رنگ فرایند چاپ بر روی آن صورت می گیرد تا از نظر ظاهری و تبلیغاتی ،زیبایی داشته باشد .

طراحی کاتالوگ و نحوه ی قرار دادن اطلاعات به چه گونه است ؟

طراحی و چاپ کاتالوگ می بایست چهره ای شکیل و با کیفیت بالایی داشته باشد تا بتواند محصولات و خدمات شما را به نحو احسن به مشتری معرفی کند . تکنیک های نهایی شامل لمینت براق و مات ،سلفون براق و مات،چاپ به صورت برجسته، پوشش آبی یا یووی ،برچسب زنی داغی یا استفاده از فیبرداخل بافت کاتالوگ صورت می گیرد .

کاتالوگ مجموعه ای از تصاویر و مطلبی است که شامل محصولات معرفی شرکت و... می باشد ، که برای شناساندن خود به مشتریان بسیار مفید و موثر می باشد. باتوجه به  پیشرفت روز افزون و قابل توجه تبلیغات اینترنتی و شبکه های اجتمایی همچنان چاپ کاتالوگ حرفه ای جایگاه خود را حفظ کرده است .

که شامل چاپ رنگی ،چاپ سیاه و سفید ،رنگ پانتون،چاپ لعاب دار و ... است .این موضوع بسیار مهم واقع شده که تکنیک هایی را که انتخاب می کنید باید متناسب با هدفتان سازگاری داشته باشد .طرح هایی را که برای قرار دادن اطلاعاتتان در کاتالوگ انتخاب می کنید باید تعادل داشته باشد.

شناخته شده ترین ابزار چاپی کاغذ است . کاغذ از پرمصرف ترین مواد اولیه چاپ به شمار می آید .اکثر کارهای چاپی با کاغذ انجام می شود .انواع جنس کاغذ به ترتیب نام برده می شود . درجه اول:مرغوب ترین کاغذها از جنس پنبه و کتان می باشد . درجه دوم : کاغذ های ساخته شده از چوب است درجه سوم : کاغذ های ساخته شده ازنیشکر است .نکته ای که در زمینه ی چاپ وجود دارد این است .که بیشترین هزینه ی تولید در چاپ را  تقریبا کاغذ دارد.

1- سلفون
2- یووی(uv)
3- ورنی
1- سلفونی : لایه ی بسیار نازک و پلاستیکی است که روی کار چسبانده می شود .سلفون پوشش بسیار مستحکم است که محصولات چاپ شده را در برابر صدمات احتمال محافظت می کند .