چاپ لت گلاسه سررسید

منظور از لت گلاسه در سررسید اختصاصی، صفحاتی از جنس کاغذ گلاسه است که معمولا به صورت 4 رنگ چاپ شده و به ابتدا، وسط یا انتهای آن اضافه می شود. طرح چاپ شده روی لت گلاسه می تواند حاوی اطلاعاتی در مورد شرکت سفارش دهنده سررسید، برند های ارائه شده توسط وی، معرفی محصولات و یا آگهی های جذاب تبلیغاتی گرافیکی باشد. لت گلاسه ها را می توانیم در سررسیدها بیشتر برای تبلیغات در نظر بگیریم که فضای تبلیغاتی را برای سفارش دهنده پدید می آورند. البته گاهی تولید کننده ها برای اینکه زیبایی را در سررسیدها به وجود بیاورند از لت های گلاسه استفاده می کنند. لت های گلاسه به گونه ی هستند که هم می تواند در ابتدا و انتها و در ما بین صفحات سررسید قرار بگیرند.

معمولا استفاده از لت های گلاسه در شروع سررسید و پایان آن رایج است ولی باز هم به سلیقه مشتریان بستگی دارد. گاهی هم برخی مشتریان از لت گلاسه برای وسط کار تبلیغاتی خود در نظر میگیرند به طور مثال در سفارش سررسید اختصاصی، برای تفکیک چهار فصل سال از لت گلاسه تبلیغاتی خود استفاده می کنند.  یکی از موضوعاتی که بسیار باید در تولید سررسید اختصاصی به آن دقت کنید و خیلی هم مهم است نحوه لت چسبانی است. معمولا اگر سفارش در تعداد پایین باشد تولید کنندگان به صورت دستی لت ها را می چسبانند ولی در این چنین وضعیتی از نظر فنی شما تنها می توانید ۲ تا ۴ صفحه را اضافه کنید اگر بیشتر از این باشد به احتمال قوی مشکلی در کار ایجاد می شود و قسمت داخلی از جلد جدا می شود.

تعدادی از شرکت ها هستند که برای اینکه تبلیغات و اطلاعات خود را در سررسید جای بدهند و کار را یکنواخت و یکدست کنند، از کاغذ تحریر به جای کاغذ گلاسه استفاده می کنند و برای چاپ اطلاعاتشان از چهار رنگ بر روی کاغذ اصلی استفاده می کنند و آن را به سررسیدها اضافه می نمایند. معمولا از کاغذ گلاسه ۱۳۵ گرمی یا ۱۵۰ گرمی در لت گلاسه استفاده می کنند. در سررسیدهای دوختی استفاده از گرماژ بالاتر از نظر فنی مشکلاتی را پدید می آورد ولی مشکلی در سررسیدهای سیمی ایجاد نمی شود و می توان لت تا گرماژ ۳۰۰ گرم را اضافه کرد.

در بیشتر مواقع تولید کنندگان به شما پیشنهادهای را می دهند که مربوط به بخش های فنی تولید و چاپ سررسید می باشد. اگر به تولید کننده سررسید خود اطمینان دارید، توصیه های او را بپذیرید چرا که اغلب به نفع شما سخن می کنند تا هم از لحاظ قیمت سررسید و هم از لحاظ کیفیت و خروجی کار به سود شما تمام می شود. به عنوان مثال در صورتی که شما بخواهید در صحافی سررسید دوختی از هفت برگ لت به جای هشت برگ برای تبلیغات استفاده کنید، نه تنها هیچ کاهش قیمتی برای شما و شرکتتان ندارد، بلکه از نظر کیفیت صحافی، سررسید شما در سطح بسیار پایین تری تحویل تان خواهد شد.بنابراین در صورت ممکن به پیشنهاد های تولید کننده سررسید توجه بیشتری داشته باشید. دقت کنید که کیفیت لت گلاسه به مواردی مانند کاغذ، نوع کاغذ، کیفیت مرکب و زینک و چگونگی اتصال لت ها بستگی دارد. 

مشاورین آریس چاپ با استفاده از تجربه ی بالا و توان خود در خصوص چاپ اختصاصی سررسید و چاپ لت گلاسه تبلیغاتی، آماده ارائه مشاوره رایگان در این زمینه به شما مشتریان عزیز هستند.