چاپ سررسید 98

مجموعه آریس چاپ در این مقاله قصد دارد در مورد یکی از روش های چاپ سررسید 98 یعنی داغکوبی به شما عزیزان اطلاعات مختصری بدهد. داغکوب نوعی از چاپ است که بوسیله یک مهر فلزی که بنابر جنس محصول که از چرم گرفته تا مقوا و طلق متفاوت است، به عمق ۳ و یا ۵میلی متر ساخته می شود. این مهر پس از داغ شدن بر روی کار کوبیده می شود و طرح مورد نظر را بصورت گود شده بر روی کار نمایان می سازد.

این نوع از چاپ به روش لترپرس انجام می گیرد و عموما بر روی مواردی چون دفترچه یادداشت تبلیغاتی، سررسید تبلیغاتی، کیف تبلیغاتی، جلد دسته چک تبلیغاتی، تقویم تبلیغاتی، جلد مدارک تبلیغاتی، سالنامه تبلیغاتی و بصورت کلی بر روی چرم، مقوا و کاغذ و طلق صورت می گیرد. چاپ داغی با نام دیگر، چاپ طلاکوب نیز خوانده می شود که دقیقا با همان دستگاه و یک شیوه انجام می گیرد. تفاوت داغی با طلاکوب، تنها در رول طلایی رنگی است که در هنگام ضرب و حک لگو، از آن در مقایسه با داغکوب استفاده می شود. برای ایجاد یک نمونه خلاق و خاص در طراحی و تبلیغات، می توان از این چاپ به عنوان یک چاپ تکمیلی استفاده کرد. برای نمونه برای چاپ کارت ویزیت به منظور خاص شدن برند یک شرکت، می توان از این نوع چاپ استفاده کرد. وجه تمایز چاپ با دستگاه داغی با دیگر روش ها، در قیمت نازل و نوع هدایای تبلیغاتی است که در چاپ سررسید و چاپ سالنامه فاکتور مهمی محسوب می شود و قیمت سررسید و سالنامه و هدایای تبلیغاتی را تغییر می دهد. 

چاپ داغی دارای انواعی می باشد که در ادامه ی متن برای شما به اختصار شرح خواهیم داد:

چاپ ماشینی

برای چاپ ماشینی از دستگاه‏ها‎ی خاصی استفاده‏ می‎‎شود که به واسطه آن‏ می‎‎توان حدود بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ جلد را در طی روز طلاکوب نمود. در چاپ داغی دو زبان فارسی و لاتین به همراه علامتها چاپ‏ می‎‎شود. در دستگاه‏ها‎ی چاپ داغی از سیستم خنک کننده الکترونیکی و هوا استفاده‏ می‎‎شود. از این جهت دستگاه برای تک جلدسازها ابزار مناسبی به شمار‏ می‎‎روند. از برخی دستگاه‏ها‎‏ می‎‎توان بر روی کاغذ، مقوا گلاسه، لیبل پشت چسب دار، چرم، پارچه و هر گونه جنس صاف و منعطف استفاده نمود.

چاپ دستی

چاپ داغی به روش دستی به منظور کارهایی با تیراژ پایین صورت‏ می‎‎گیرد. در این روش ابتدا حروف چینی انجام‏ می‎‎شود و حروف در کنار هم قرار‏ می‎‎ گیرند تا کلمه مورد نظر چاپ شود. سپس یک لایه نازک از ورق مخصوص چاپ داغی را روی جلدی که‏ می‎‎ خواهند طلاکوب شود، قرار داده و با پایین آوردن اهرم دستگاه چاپ داغی و فشار بر روی کاغذ طلایی و جلد، حروف بوسیله ورقه نازک روی جلد، ایجاد‏ می‎‎گردد. در زمان چاپ داغی باید از قرار دادن قسمت مورد نظر برای طلاکوب که بصورت تک رنگ مشکی طلاکوب است، در فایل اولیه چاپ خودداری نمود و فایل اصلی چاپ به صورت طرح زمینه کار قرار بگیرد.

مجموعه چاپ آریس تولید کننده سررسید 98، با سابقه ی درخشان در استان قم و سراسر ایران عزیز، با تکیه بر کارکنان مجرب، پرتلاش و آموزش دیده، آماده ی عقد قرارداد با سازمان ها، ارگان های دولتی و خصوصی برای چاپ سررسید 98 در تیراژ بالا می باشد. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت سفارش سررسید و مشاوره رایگان با کارشناسان گروه سالنامه آریس می توانید با شماره تلفن های 32910200 و 32910100 - 025 ارتباط برقرار کنید.