چاپ سررسید اختصاصی

برخلاف سالنامه های عمومی چاپ سررسید اختصاصی براساس سفارش و سلیقه ی مشتری طراحی و تولید می شود. یک سررسید اختصاصی میتواند ویژگی ها و مشخصات خاص خودش را داشته باشد. علت اینکه میگوییم سررسید اختصاصی، به خاطر متفاوت بودن و تغیر متریال های تشکیل دهنده ی سررسید است.

مقاله شماره یک مبحث چاپ سررسید اختصاصی(جهت مشاهده مقاله شماره دو مبحث چاپ سررسید اختصاصی بر روی همین لینک کلیک کنید)

برخی از شرکت ها (اغلب شرکت های بزرگ) برای خاص تر بودن اقدام به سفارش اختصاصی سررسید می کنند که این گاهی اوقات زاده خلاقیت و فکر خودشان است و در برخی موارد از روی یک نمونه ی خارجی و یا داخلی که در جای دیگری دیده اند نشأت می گیرد.

مجموعه چاپ آریس برای روشن تر کردن مطلب به اختصار مواردی که موجب تولید سررسید اختصاصی و چاپ سررسید اختصاصی می شود را بیان می کنیم تا شما عزیزان بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

1- طراحی صفحات متن سالنامه

برخی از مشتریان از تولید کننده سررسید میخواهند که صفحات داخل سالنامه به طور جداگانه برای آنها طراحی شود و از طرح های از پیش آماده شده (اصطلاحا طرح های عمومی) جهت سفارش سررسید استفاده نمی کنند. اگر قصد دارید این کار را انجام دهید محدودیتی در استفاده از تعداد رنگ ندارید و می توانید سررسید خود را به صورت تک رنگ یا دو رنگ و حتی چهار رنگ طراحی کنید، هر چند چاپ سررسیدچهار رنگ از لحاظ قیمت بسیار گرانتر می باشد که در مبحث قیمت سررسید به آن می پردازیم.
علت این اقدام مشتریان دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. برخی به علت نوع استفاده ی  مخاطبان از سررسید در صنف خود از نوعی طراحی مرتبط با محصول و کار خود در صفحات بهره می یرند. مثلا کسانی که شغلشان مربوط به نقشه کشی و طراحی می باشد صفحات سررسید را به صورت مربع های کوچک و جدول مانند طراحی می کنند. تعدادی از افراد هم صرفا جهت متفاوت بودن طرح اختصاصی را ترجیح می دهند.
 

2- اندازه سررسید 

یکی از مواردی که می تواند باعث اختصاصی شدن یک سررسید شود، ابعاد سالنامه و سررسید است. شما می توانید سفارش سررسید خود را به طور کامل تغییر دهید و از تولید کننده سررسید بخواهید در ابعادی که شما تعیین می کنید، چاپ سررسید اختصاصی و تولید سررسید انجام بگیرد.

مشتریانی هستند که سررسید خود را هم اندازه محصول خود سفارش داده و یا با توجه به مخاطبان خود و فضای مورد نیاز آنها برای یادداشت، ابعاد سررسید را تغییر داده و در سایز داخواه سفارش سررسید اختصاصی می دهند.

هر چند در این مورد باید با تولید کننده سررسید خود مشورت کنید زیرا چاپ سررسید اختصاصی و سالنامه در بعضی ابعاد به دلیل دور ریز بودن زیاد کاغذ اصلا مقرون به صرفه و منطقی نمی باشد. لذا توصیه می کنیم حتما در این زمینه از کارشناس و متخصص چاپ و تولید سررسید راهنمایی بگیرید.

3- جلد سررسید اختصاصی 

در صورتی که برای ساخت جلد سررسید، جنس یا طرح خاصی مورد نظر دارید، می توانید از تولید کننده سررسید خود بخواهید تا در صورت امکان در چاپ اختصاصی سررسید از آن بهره بگیرد. انواع جنس ترمو، چرم، گالینگور و همچنین پارچه در بازار موجود می باشد که می توانید با انتخاب و تولید آن جلد سررسید خود را کاملا اختصاصی سفارش دهید. البته در صورتی که امکان ساخت جلد با جنس پیشنهادی شما ممکن باشد.

4- رنگ چاپ سررسید اختصاصی

در صورتی که قصد طراحی صفحات داخلی مختص خود ندارید اما میخواهید رنگ دلخواه و یا سازمان شما در صفحات متن سررسید پیاده شود میتوانید از تولید کننده سررسید خود بخواهید تا چاپ سررسید را به سلیقه ی شما انجام دهد. در این صورت نوشته های تاریخ، روز، ماه و سال و همچنین احیانا دیزاین طرح زمینه ی صفحه این قابلیت را دارند که با رنگ پیشنهادی و سازمانی شما به چاپ برسد. البته باید بگوییم که برای این کار سفارش سررسید شما باید در تیراژ بالا صورت بگیرد.

5 - سایر موارد 

علاوه بر مواردی که ذکر کردیم این امکان وجود دارد تا از طریق متریال های دیگر چاپ سررسید اختصاصی انجام دهید. به طور مثال میتوانید جای خودکار در روی جلد تعبیه کنید یا در بدرقه خود از تیغ خاص و به شکل لگوی شرکت خود استفاده کنید تا زیبایی دو چندانی به سررسید شما ببخشد. یکی از مواردی که می تواند در تولید سررسید اختصاصی به کار گرفته شود کاغذ بدرقه ی سررسید است که در انواع طرح ها و بافت های گوناگون موجود میباشد. همچنین می توانید از روبان آویزدار استفاده کنید و در چاپ اختصاصی سررسید از اجرای لگوی خود در آویز روبان، در خاص و متفاوت کردن سالنامه ی  خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید بهترین زمان برای چاپ سررسید اختصاصی و سالنامه اختصاصی تا پایان آبان ماه می باشد تا تولید کننده سررسید بتواند مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد سفارش شما را تهیه و انجام دهد. 

مجموعه چاپ آریس با در اختیار داشتن بروزترین و پیشرفته ترین دستگاه های چاپ، آماده قبول سفارشات چاپ سررسید اختصاصی ، سررسید 99 ، سالنامه 99 و تقویم رومیزی 99 می باشد.