قطع سررسید

  قطع سررسید یا ابعاد، سررسیدها درابعاد متفاوت تولید می شوند. این  بستگی به نیاز بازار و سلایق مشتریان دارد. در ادامه مطلب در مورد قطع انواع سررسید 99 توضیحاتی آورده شده است.

سررسید اروپایی

در رابطه با سررسید اروپایی باید بگوییم که این مدل، طی چند سال اخیر جایگاه خوبی درمیان مشتریان برای خود دست و پا کرده است. قطعی خوش دست و زیبا که تا حدودی شبیه به قطع رقعی می باشد که البته کمی هم باریکتر از آن می باشد. ابعاد این نوع سررسید از روی جلد 13*22 می باشد و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل سالنامه با صحافی ته دوخت و کش روی جلد بسیار زیبا می شود. سررسید اروپایی با جلد ترمو و پلاک روی جلد یکی از پرفروش ترین سالنامه ها می باشد.

سررسید مدیران

سررسید مدیران یا همان ارگانایزر یک هدیه ی لوکس، با قیمت بالا محسوب می شود. بیشتر افراد این مدل را برای مشتریان خاص و رده بالای خود تهیه و خریداری می کنند. فروش این نوع سالنامه به دلیل گران قیمت بودن بسیار کمتر از سررسید های معمولی می باشد. عمدتا این مدل سالنامه، در جعبه های لوکس و شکیل قرار داده و بسته بندی می شود. معمولا در صحافی این نوع سالنامه ها از یک گیره ی فلزی استفاده شده که قابلیت باز و بسته شدن دارد و به نوعی شبیه صحافی فنری می باشد.

سررسید وزیری

قطع وزیری پر مصرف ترین و پر فروش ترین سررسید در میان انواع آن ها به شمار می رود. یکی از دلایل رایج بودن این نوع سررسید، فضای مناسب و کافی جهت یادداشت و نوشتن مطالب مورد نظر استفاده کننده می باشد. از عوامل دیگری که باعث شده کاربران تمایل بیشتری برای خرید این نوع سررسید داشته باشد، ابعاد نسبتا مناسب و استاندارد این مدل می باشد که تا حدود زیادی استفاده ان برای افراد به عرف و عادت تبدیل شده است. ابعاد سررسید وزیری 24*17 می باشد. هر چند طی سالهای اخیر با ظهور قطع متنوع مانند سررسید اروپایی و... تا حدودی از مصرف این مدل کم شده اما هنوز هم به جرات می توان گفت رایج ترین نوع سالنامه قطع وزیری می باشد.

 سررسید رقعی

سررسید رقعی از مدت ها قبل در بازار موجود می باشد. ابعاد آن کمی از قطع وزیری کوچکتر است. بسیاری از مشتریان اعتقاد دارند، سررسید رقعی خوش دست تر و شیک تر از سایر مدل ها به نظر می آید. علت این امر نیز جابجایی آسانتر و حجم کمتر این نوع سالنامه می باشد. برخی افراد برای ایجاد و تنوع در هدیه تبلیغاتی خود از این مدل در قیاس با قطع وزیری استفاده می کنند. ابعاد این سررسید از روی جلد 22*14.5 می باشد که عمدتا از صحافی ته دوخت در تولید آنها استفاده می شود. عمدتا مشتریان و کاربران به دلیل ابعاد کوچکتر این مدل در قیاس با قطع وزیری تصور می کنند از لحاظ قیمت تفاوت چشمگیر باید وجود داشته باشد، اما در واقع از این نظر اختلاف زیادی با یکدیگر ندارند.

سررسید خشتی

اساسا در حوزه چاپ و نشر آثاری که شکل مربع هستند خشتی نامیده می شوند. سررسید خشتی یا به طور کلی کتاب خشتی در ابعاد گوناگون تولید می شود. متداول ترین قطع خشتی سایز 19*19 یا 22*22 است که عمدتا تولیدکنندگان در این ابعاد به چاپ سررسید اقدام می کنند. بدلیل ابعاد ویژه این سررسید، بعضی از افراد این مدل را بیشتر می پسندند که به نوعی اعتقاد دارند باعث خاص تر و منحصر به فرد شدنِشان می شود. شایان ذکر است در کنار خاص تر بودن این نوع سالنامه به دو دلیل باعث عدم استقبال برخی مشتریان می شود: اول از لحاظ اقتصادی هزینه بیشتری باید پرداخت کرد. دوم اینکه در بسته بندی فضای بیشتری نیاز دارد در نهایت باعث سختی در حمل و نقل می شود.

سررسید پالتویی

سررسید پالتویی یا همان قطع جیبی که در ابعاد 17*11 سانتی متر تولید می شود. استفاده از این نوع سالنامه زیاد رواج ندارد اما به هر حال به دلیل فضای کمی که نیاز دارد و همچنین حمل و نقل آسان مورد استقبال برخی از مشتریان می باشد. کسانی که سررسید پالتویی را انتخاب می کنند، باید بدانند که فضای چندانی برای یادداشت های روزانه و... در اختیار  آنها نمی گذارد و بیشتر جهت دیدن تاریخ و یادداشت های کوتاه می توان از این سالنامه استفاده کرد. اما باید به دلیل کوچک بودن و قیمت پایین این سالنامه در مقایسه با انواع سررسید، گزینه خوبی جهت تبلیغات با هزینه کمتر، برای طیف گسترده تری از مشتریان شما خواهد بود.

همکاران پرتلاش ما در آریس چاپ، همواره سعی کردند تا رضایت مشتری را سرلوحه تمامی فعالیت های خود قرار داده و اینکه در پایان کار مشتری از کار کردن با مجموعه ما خرسند باشد، مهمترین و شیرین ترین دستاورد برایمان محسوب می شود. برای سفارش سررسید 99، سررسید اروپایی، دیدن طرح انواع سررسید و ارتباط با آریس چاپ می توانید با شماره تلفن های 32910200 و 32910100 - 025 ارتباط برقرار کنید.