سفارش عمده سررسید-سررسید اختصاصی

تبلیغات یک فرایند برای شناخته شدن محصولات، فرآورده‎ها‎ و خدمات یک شرکت و یا یک کارخانه‎‎ ‎می‌‎باشد. در تبلیغات، کوچک یا بزرگ بودن محل تولید اهمیت ندارد، بلکه آنچه که مهم است و موجب جذب مشتریان‎‎ ‎می‌‎گردد، شیوه ارائه و بیان تبلیغات‎‎ ‎می‌‎باشد.

برای تبلیغات شیوه‎ها‎ی متفاوتی وجود دارد اما یکی از راه‎ها‎ی ماندگار و تأثیرگذار، حک کردن نام شرکت یا مؤسسه بر روی اشیا تبلیغاتی مثل سررسید اختصاصی و سالنامه اختصاصی‎‎ ‎می‌‎باشد. این اشیا که معمولاً بصورت هدایا بین افراد رد و بدل‎‎ ‎می‌‎شوند مکان مناسبی برای معرفی و شناساندن محصولات و بطور کلی تبلیغات‎‎ ‎می‌‎باشند.

اگر قصد دارید سفارش عمده سررسید بدهید، بد نیست در مورد چاپ طلاکوب بر روی سررسید اختصاصی این مطلب را به صورت کامل مطالعه بفرمایید.

در فرآیند حک لوگوی اختصاصی برند شما، بر روی سررسید اختصاصی و سالنامه تبلیغاتی انتخاب شده از سوی شما، انواع مختلفی از روش حک لوگو را می توان به کار برد. مجموعه آریس در مقالات گذشته در مورد برخی از این شیوه های حک لوگو توضیحاتی در اختیار شما عزیزان قرار داد. در ادامه ی متن قصد معرفی یکی دیگر از روش های حک لوگو یعنی روش طلاکوب و نقره کوب را داریم . در ادامه ی متن با آریس چاپ همراه باشید. 

بکارگیری چاپ طلاکوب در سفارس سررسید اختصاصی و سالنامه از زمان‌های گذشته تا کنون به‌ عنوان یکی از بهترین روش بیان، بالاترین کیفیت چاپ برجسته شناخته می‌شده است. هر محصول چاپی با طرح فویل براق و درخشانی که شاید خیلی از شما دیده باشید، بر روی سطح مورد نظر ضرب می شود.

آنچه که در صنعت چاپ طلاکوب می‌نامند در واقع نوعی چاپ داغی است که به شیوه لترپرس انجام می‌شود. امروزه از انواع فویل‌های متالایز یا پیگمنتی در این تکنیک استفاده می‌شود که به رنگ‌های(طلایی، نقره‌ای، مسی، قرمز، آبی و هر رنگ دیگری) و جلوه‌های (صدفی، رنگین کمانی، بافت چوب یا چرم و…) موجود می باشند. گاهی به وسیله این سیستم ضرب، خالی زده می‌شود که تنها در جنس مورد نظر فرورفتگی یا برجستگی ایجاد می‌شود.

با اینکه اغلب افراد می‌دانند طلاکوب چیست، ولی وقتی هنگام سفارش سررسید اختصاصی، از آنها پرسیده می‌شود که از بین «طلاکوب سرد یا طلاکوب گرم» کدام یک را می خواهند، عمدتا هیچ ایده‌ای از وجود چنین تمایزی ندارند و نمی‌دانند که هرکدامیک چه فواید و چالش‌ها و معایبی دارند. به منظور آشنایی بیشتر با این مقوله، بهترست اول بدانیم که اصلا طلاکوب گرم و طلاکوب سرد چیست و فرق آنها در کجاست.

طلاکوب سرد چیست؟

طلاکوب سرد همان‌طور که نامش برمی‌آید، در آن از حرارت استفاده نمی‌شود. در واقع، این تکنیک که از طلاکوب گرم ریشه گرفته و در قرن 21 با پیشرفت ماشین‌آلات چاپی بوجودآمده است اما تفاوتش اینجاست که برعکس تکنیک پساچاپی طلاکوب گرم، طلاکوب سرد بخشی از فرایند چاپی است و حین فرایند خطی ماشین چاپ شکل می‌گیرد.

طرح طلاکوب به صورت چسبی است در ماشین چاپ توسط لامپ‌های UV (اشعه‌ی ماوراء بنفش) فعال می‌شود. سپس فویل روی چسب کاغذ چسبیده و خشک می‌شود. پس در طلاکوب سرد، حرارت جای خود را به لامپ UV می‌دهد.

هزینه‌ی طلاکوب سرد تقریبا نصف طلاکوب گرم است و از آنجا که این روش در چاپ افست کاربرد دارد، با آن می‌توان طلایی، نقره‌ای و هر ترکیب رنگ فویل CMYK را برای طلاکوب استفاده کرد اما درخشش و برجستگی طلاکوب گرم را ندارد.

طلاکوب گرم چیست؟

یک تکنیک چاپی است که در دهه 1950 با فرمول جدیدی ابداع شد که در آن دیگر طلاکوب به مرور دچار رنگ‌پریدگی نمی‌شد و فویل‌های رنگی هم قابل‌استفاده بودند.

در طلاکوب گرم یک طرح فویلی فلزی مانند منیزیوم به سطح چاپی انتقال می‌یابد. قالب نقش طلاکوب از یک طرح خاص ساخته می‌شود و در مرحله‌ی بعدی، طرح طلاکوب با ترکیبی از حرارت و فشار روی کاغذ، مقوا یا هر سطح چاپی دیگری نقش می‌بندد.

طلاکوب گرم در فرایند پساچاپی صورت می‌گیرد که یعنی، بخش‌های چاپ‌شده‌ نمی‌تواند با بخش‌های طلاکوب همپوشانی پیدا کند. شما می‌توانید فویل طلاکوب خود را تقریبا در هر رنگی و پرداختی، حتی در طرح‌های هولوگرامی یا منقوش چاپ کنید.

در انتها امیدواریم با ارائه ی این مطلب در خصوص حک لوگو و شیوه طلاکوب در سررسید اختصاصی، به شما مخاطبان عزیز، کمکی در راستای افزایش اطلاعات عمومی در صنعت چاپ سررسید و سالنامه کرده باشیم.

در صورت ابهام و هرگونه سوال در مورد چاپ و سفارش عمده سررسید میتوانید بصورت شبانه روزی با کارشناسان آریس چاپ در ارتباط باشید. ما با تمام انرژی و تلاش برای خدمت گزاری به شما عزیزان حاضریم. می توانید با شماره تلفن های 32910100 و 32910200 - 025 با ما در ارتباط باشید.