سررسید 99

 مهمترین مواردی که می توان در کیفیت یک سررسید عنوان کرد، صحافی و شیوه ی انجام دادن آن می باشد. واحد تولید سالنامه آریس در سال پیش رو نیز به جدیت کیفیت سررسید 99 را در دستور کار قرار داده است تا محصول، با بهترین کیفیت ممکن آماده تولید و چاپ شود. یکی از مواردی که در کیفیت تولید سررسید تاثیر بسزایی دارد، صحافی سررسید می باشد. در این مقاله به طور کامل به مبحث صحافی سررسید می پردازیم و سعی داریم شما را با انواع صحافی سررسید 1399 آشنا کنیم. عموما صحافی سررسید به شیوه های ذیل انجام می گیرد.

صحافی سررسید ته دوخت

به این نوع صحافی، صحافی گالینگور نیز گفته می شود که در آن فرم های سررسید توسط دستگاه تا کن تا شده و سپس ترتیب می شوند. پس از آن فرم سررسیدها جهت چسب زدن و دوخت در کنار هم قرار می گیرند. کیفیت و دوام سررسید به اجرای درست و کامل این مراحل بستگی دارد. برای مثال کتاب های قرآن و مفاتیح با این روش صحافی می شوند.

مزایای صحافی ته دوخت:

1- کیفیت مطلوب و بالای سررسید
2- شکل ظاهری زیبا و مناسب سررسید
3- دوام طولانی مدت سالنامه
4- هزینه پایین صحافی نسبت به سررسید فنری
5- سرعت بالا در تولید سررسید

صحافی سررسید فنری

از صحافی فنری بیشتر در سررسید سلفونی مورد استفاده قرار می گیرد. هرچند از این نوع صحافی در سررسید چرمی نیز استفاده می شود. در صحافی سررسید فنری، فرم ها بعد از کنار هم قرار گرفتن، توسط دستگاه های کاتر بزرگ برش خورده و از طریق دستگاه های پانچ، محل قرارگیری فنرها سوراخ می شود. لازم به ذکر است دلیل استفاده از سررسید فنری، راحتی در بازو بسته شدن برگ های سالنامه می باشد. توجه داشته باشید کیفیت بالای سررسید فنری تا حد زیادی به نوع فنر استفاده شده در سالنامه و نیز طریقه انجام دادن آن بستگی دارد.

مزایای استفاده از سررسید فنری:
1- داشتن ظاهری متفاوت نسبت به سررسید صحافی ته دوخت
2- سهولت در بازو بسته شدن صفحات سررسید
3- دوام بالای سررسید به دلیل یکپارچگی جلد و کاغذ های داخل سالنامه با توجه به نوع صحافی سررسید 99در گروه چاپ آریس

صحافی سررسید ته چسب

این نوع صحافی به سررسید شومیز معروف است که شامل دو نوع صحافی چسب سرد و چسب گرم می باشد. صحافی چسب مختص به سررسید و تقویم با حجم کاغذ کم می باشد چرا که در صورت صحافی با قطر زیاد امکان جدا شدن و از بین رفتن عطف سررسید و تقویم بسیار بالا می رود.

به عنوان مثال می توانید از این نوع صحافی در قطع های جیبی ، نیم جیبی و پالتویی استفاده کنید. از معایب این روش صحافی، باز نشدن کامل سررسید یا کتاب ها می باشد. دوام صحافی در این مدل بسیار پایین تر از صحافی فنر و صحافی دوختی می باشد. نباید فراموش کنیم سرعت در تولید این نوع سررسید ها نسبت به سایر شیوه ها بسیار بالا تر می باشد در ضمن هزینه ی نهایی این نوع صحافی برای مشتریان و مصرف کنندگان سالنامه، پایین و مقرون به صرفه تر می باشد.

سررسید کلاسوری

فرایند تولید این نوع سالنامه مشابه سررسید فنری می باشد با این نوع تفاوت که تعداد پانچ ها در صحافی کلاسوری ، کمتر از صحافی فنری است. از این مدل صحافی بیشتر در سالنامه مدیریتی یا همان سررسید مدیران استفاده می شود. که از طریق قفل کلاسور، برگه های سررسید کنار هم قرار گرفته و به جلد سررسید متصل می شود. از صحافی کلاسوری میتوان در قطع های خشتی، وزیری و رحلی هم استفاده کرد. نوع جلدهای استفاده شده در این صحافی بسیار مرغوب بوده و با توجه به استفاده از قفل کلاسوری، هزینه های این سالنامه بالاتر از سایر انواع سررسید می باشد.

در صورتی که تمایل به سفارش سررسید 99 و انواع سررسید 99 دارید، میتوانید از طریق فرم ارتباط با آریس چاپ و یا از طریق شماره تلفن های 32910200 و 32910100 - 025 با کارشناسان آریس چاپ در تماس باشید و از مشاوره رایگان ما در این زمینه بهره مند شوید.