سررسید سفارشی

هدف از تهیه و تولید سررسید سفارشی و چاپ سررسید اختصاصی، ارائه آن به مشتریان، همکاران و افراد دیگر به عنوان یک هدیه تبلیغاتی است. لذا ضروری است تا لوگو، نام و یا سایر اطلاعات شرکت سفارش دهنده در روی سررسید و یا داخل آن درج شود تا کاربر سررسید در حین استفاده با مشاهده این اطلاعات، به دفعات نام شرکت هدیه دهنده را به خاطر آورده و از این طریق، آگاهی مخاطبان نسبت به برند شرکت افزایش یابد. در مقالات گذشته در مورد راه های سفارشی سازی سررسید یا همان سفارش سررسید اختصاصی، به طور کامل توضیح داده ایم. اما یکی دیگر از راه های درج لوگو و سفارشی سازی، روبان سررسید است. برخی شرکت ها با درج لوگوی خود روی روبان سررسید از این فضا برای تبلیغات در سالنامه سفارشی خود استفاده می کنند.

روبان، نواری پارچه ای است که برای مشخص کردن صفحه مورد نظر در سررسید استفاده می شود. روبان علاوه بر این کاربرد، بر زیبایی سررسید نیز تاثیرگذار بوده و همچنین می توان لوگوی شرکت سفارش دهنده را روی آن چاپ نموده و یا در تار و پود آن بافت. استفاده از روبان فقط در سررسیدهای ته دوخت و ته چسب امکان پذیر است و استفاده از آن برای سررسیدهای فنری به هیچ وجه متداول نیست. جنس روبان سررسید در اغلب موارد ساتن رنگی است اما گاها از روبان بافته شده نیز استفاده می شود. عرض روبان سررسید نیز غالبا نیم سانتیمتر است.

کیفیت روبان سررسید

روبان سررسید نقش چندان موثری در کیفیت سررسید نخواهد داشت. با این حال تولید کننده سررسید می بایست به این موارد توجه داشته باشد: روبان می بایست از طریق چسب بصورت محکم به پشت قسمت صحافی شده سررسید چسبانده شود تا در صورت کشش کنده نشود. همچنین طرف آزاد روبان باید در معرض حرارت قرار بگیرد تا ریش ریش نشود. در مراحل صحافی و جلد چسبانی باید دقت شود تا روبان به چسب آغشته نشود و تمیزی و زیبایی خودرا حفظ کند.

چاپ لوگو روی روبان سررسید 

جهت خرید سررسید سفارشی می توان لوگوی شرکت مورد نظر را روی روبان سررسید یا سالنامه چاپ نمود. گرچه اغلب از چاپ تک رنگ برای این منظور استفاده می شود، اما لوگوی مورد نظر را می توان با تعداد رنگ های بیشتر نیز چاپ نمود. توجه داشته باشید که استفاده از تعداد زیاد رنگ باعث ناخوانا شدن لوگو و کاهش کیفیت چاپ خواهد شد. در مورد روبان بافتی نیز می توان لوگوی مورد نظر را در قالب تار و پود روبان بافت. این روش به دلیل هزینه بالاتر و عدم تغییر در کارایی، در میان خریداران سررسید از محبوبیت کمتری برخوردار است اما در صورت استفاده از روبان بافت دار، زیبایی سررسید و سالنامه شما دوچندان خواهند شد.

برخی از تولیدکنندگان سررسید ، از دو روبان در تولید سررسید استفاده می کنند. لذا کاربر می تواند دو صفحه را بطور همزمان نشانه گذاری نماید. همچنین برخی از تولیدکنندگان در فرایند تولید سالنامه سفارشی، روبان را بصورت دو لا استفاده کرده و یک پلاک فلزی را به آن می آویزند که می توان لوگوی شرکت را روی پلاک حک نمود که این روش استفاده از روبان در چند سال اخیر بدلیل جدید بودن با استقبال خوبی روبرو شده است. توجه داشته باشید که امکان استفاده از روبان دولا و پلاک آویز در فرایند تمام اتوماتیک صحافی سررسید وجود نداشته و استفاده از آن تنها در صحافی نیمه اتوماتیک امکان پذیر است. البته ما پیشنهاد می کنیم به خاطر استفاده از روبان آویز دار، به هیچ عنوان کیفیت صحافی لاین و تمام اتوماتیک را از دست ندهید.