سررسید کاربردی

سررسید سال 98، سالنامه ۱۳۹8، چاپ تقویم رومیزی و تقویم دیواری از جمله هدایای تبلیغاتی به شمار می روند که شرکت ها و موسسات و اشخاص برای تبریک و هدیه برای سال نو به دوستان و آشنایان و همکاران خود تقدیم می کنند. سررسید سال 98 نسبت به سالنامه ۱۳۹7 تغییرات بسیار زیادی در روز ها و تقویم خود کرده است. یک سالنامه خوب باید در ابتدا موضوعات کاربردی را لحاظ کند و اطلاعات روز کاملا دقیق و درست در آن ثبت شود و صد البته خوانا باشد. رنگها به گونه ای انتخاب شود که چشم بیننده کمترین مشکل را در دید داشته باشد. متریال مصرفی کاغذ تحریر، گلاسه و همچنین روکش های جلد باید به صورتی انتخاب شود که نسبت به عملیات تولید سررسید عکس العمل منفی نشان ندهد.

از سه جنبه می توان یک سالنامه که مطابق با زندگی فعلی ایرانی باشد، را مورد بررسی قرار داد. اولین وجه، کاربردی بودن یک سررسید یا سالنامه است. وجه بعدی آن، جنبه زیبایی شناختی یک سررسید و دیگری وجه فرهنگی آن است. در وجه کاربردی کیفیت کار صحافی، جادار بودن برای نوت برداری و نوشتن، سبک بودن، داشتن پاکت مدارک انتهای سررسید و کش نگهدارنده و دیگر مواردی که در سررسیدهای قدیمی کمتر به چشم می خورد، بسیار مورد اهمیت است. شکیل بودن یک سررسید، آپشن های متنوع مانند داشتن گوشه های گرد شده، استفاده از سایزهای کوچک تر و روکش های متعدد و متنوع از پارچه گرفته تا جنس چرم، ترمو و غیره، حس زیبایی شناختی سررسید را ارتقاء می دهد. گاهی پیش آمده شرکتی حاضر است از کیفیت کار در قبال کاهش هزینه کم کند. متاسفانه در سال های اخیر مشتریان فقط به جلد سررسید توجه می کنند، تنها به تاثیرگذاری جلد می اندیشند. با اظهار تأسف باید گفت حتی اگر متریال تمام موضوعات از جمله مقوای جلد، نوع چسب ها و… درست انتخاب نشود، خروجی جلد هم خوب نخواهد شد.

 سالنامه در خانواده بزرگ هدایای تبلیغاتی طبقه بندی می شود و در این خانواده نیز از موقعیت برتری برخوردار است، لذا تهیه و توزیع آن برای سازمان های زیادی به برنامه ای هرساله مبدل شده است یعنی به سالنامه با نگاه کلان و هدیه محور می نگرند و مصرف شرکتی پیدا کرده است و معمولاً بیشترین تقاضای تهیه سررسید از سوی کمپانی ها،مؤسسات، ادارات بزرگ و بانک ها صورت می گیرد.

سررسید و سالنامه هایی هستند که برای کارهای خاص و مشاغلی مانند حسابداری، مالیات و کارهای دفتری طرحریزی شده اند ولی متاسفانه در ایران این گونه سالنامه ها مرسوم نیستند و بیشتر مشتریان متقاضی سالنامه های روزشمارند البته در سالهای اخیر سالنامه های ماه شمار نیز که دارای بخش یادداشت بیشتری است، طرفدار پیدا کرده است. معمولا مشتریان در نگاه اول به جلد سررسید نگاه می کنند و کیفیت بالای جلد و متریال استفاده شده در ساخت آن می تواند بر روی مشتریان تاثیر بسزایی داشته باشد. البته در بعضی موارد همکاران فقط روی جلد کار میکنند و صفحات داخلی را فراموش می کنند و مشتریان هم باید کیفیت چاپ صفحات داخلی را برای انتخاب یک سررسید خود در نظر بگیرند.

مشاورین آریس چاپ با استفاده از تجربه ی بالا و توان خود در خصوص چاپ سررسید اختصاصی و چاپ سالنامه تبلیغاتی، آماده ارائه مشاوره رایگان در این زمینه به شما مشتریان عزیز هستند.