سالنامه 99

برای آشنایی با سالنامه، کاربرد سالنامه، تولید سالنامه و انواع آن، ابتدا به تاریخچه ی مختصری از سالنامه و سررسید اشاره میکنیم سپس به معرفی اجمالی کاربرد های آن در اجتماع و زندگی روزانه مردم می پردازیم. در ادامه ی متن با آریس چاپ همراه باشید تا در مورد سالنامه 99 کمی با شما صحبت کنیم.

به زبان ساده سررسید یا سالنامه همان دفترچه یادداشت روزانه است با این تفاوت که هر صفحه از آن دارای تاریخ می باشد. سالنامه می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌هایی باشد که بنا به تصمیماتی اتخاذ شده‌اند تا یاد و خاطرهٔ حوادث، اتفاقات یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه‌ دارند. در واقع در سالنامه به حقایق مختلف در مورد دستاوردهای گذشته و حال اشاره شده است. همچنین سالنامه کتاب یا جدولی است حاوی یک تقویم از یک سال (به عنوان مثال تقویم 99)، همراه با اطلاعاتی که به صورت پیوست در ابتدا یا انتهای سالنامه قرار می گیرد.

در زمانهای قدیم سالنامه ها معمولا شامل اطلاعات کشاورزی، دام و طیور بوده اند، اما سالنامه های مدرن و امروزی اغلب حاوی اطلاعات آماری و اطلاعات عمومی می باشند. سالنامه ها هر سال توسط سازمان های مختلف چاپ می شوند و در دسترس عموم مردم و مراکز خاص دولتی قرار میگیرند. از این رو به خاطر کاربردی بودن و عمر طولانی آن (یکسال) میتوان از سالنامه های چاپ شده برای هدیه و تبلیغات نیز استفاده کرد.

 سالنامه‌ ممکن است موضوعات مختلفی از جمله اقتصادی، سیاسی یا اجتماعی و غیره را پوشش دهد و یا تنها به یک موضوع خاص بپردازد. طی چند سال اخیر، سالنامه ها با عناوین مختلفی به چاپ رسیده اند که از جمله میتوان به سالنامه مهندسی، سالنامه مدیران، سالنامه نفیس و ... اشاره کرد. سالنامه را می توان بر اساس عمومی یا اختصاصی بودن آن، اطلاعات صفحات داخلی، نوع جلد، نوع صحافی، چاپ اختصاصی سالنامه و حتی سایز آن طبقه بندی کرد.

گروه چاپ و نشر آریس در تولید سال جاری، چاپ سالنامه 99 را برنامه ریزی کرده و بنا دارد بهترین کیفیت ممکن را روانه بازار کند. از سوی دیگر با توجه به افزایش قیمت سالنامه 1399، تدابیری اتخاذ شده تا جایی که امکان دارد، از افزایش زیاد قیمت سالنامه 99 تا جایی که ممکن است، جلوگیری شود. سالنامه هر اندازه می‌تواند بزرگ یا کوچک باشد. هر چند از قطع های پراستفاده و کاربردی سالنامه99 می توان به سالنامه وزیری و سالنامه اروپایی اشاره کرد. اندازه‌های معمولِ سالنامه، تقریباً مانند قطع کتاب، عبارتند از:

سالنامه وزیری

سالنامه اروپایی

سالنامه سلطانی

سالنامه رحلی

سالنامه رقعی

سالنامه پالتویی

سالنامه خشتی

سالنامه جیبی

سالنامه مدیران