جلد سررسید

جلد سررسید یکی از ملاک های انتخاب یک سررسید می باشد. به دلیل اهمیت بالای این موضوع به معرفی انواع جلد سررسید و خصوصیات هر کدام می پردازیم. با توجه به قیمت های موجود، باید بگوییم جلد سررسید در ظاهر، کیفیت و همچنین سطح قیمت سررسید 99 و سالنامه 99 بسیار تاثیر گذار است.

سررسید جلد ترمو:

تنوع بافت در این نوع جلد، بسیار بالا می باشد و محدودیت در انتخاب مشتری ایجاد نمی کند. عمدتا مشتریان این نوع جلد سررسید، شرکت های بزرگ هستند. این جلدها را می توان بصورت دور دوخت و یا لب لاک تولید کرد. جلد ترمو با توجه به کیفیت بالا، بیشتر در سررسید مدیریتی و اُرگانایزر و همچنین سررسید نفیس مورد استفاده قرار می گیرد.

چند نکته:
1- هزینه ی تولید سررسید با این جلد گران تر از سایر جلدهاست. لذا اگر قصد دارید از سررسید جلد چرم استفاده کنید و هزینه تولید برای شما مهم است، پیشنهاد میکنیم از سالنامه با جلد چرم مصنوعی استفاده کنید. در صورتی که قیمت سررسید 99 برای شما چندان اهمیت ندارد، انتخاب سررسید جلد ترمو از لحاظ زیبایی گزینه خوبی به حساب می آید.
2- در صورتی که قصد دارید تبلیغ روی جلد خود را به روشی غیر از داغکوب انجام دهید توصیه می کنیم از جلدهای دیگر در سررسید خود استفاده کنید چرا که مهمترین مزیت جلد ترمو قابلیت داغی پذیری بالا و خوب آن می باشد.
3- جلد پوست ماری، یکی از انواع جلد ترمو می باشد که اخیرا مورد توجه برخی از مشتریان سررسید قرار گرفته است.

توصیه آریس :
بهترین و کم هزینه ترین گزینه جهت حک الگو و آرم بر روی سررسید جلد ترمو داغکوب است. 

 

 سررسید جلد جیر:

جلد جیر یا همان جلد اشبالت از لحاظ رنگ بندی تنوع بالایی دارد که این امر باعث میشود مشتری به راحتی، جلد سررسید خود را انتخاب کند. این نوع جلد بیشتر در سالنامه اروپایی و سررسید رقعی بکار می رود (در سررسید وزیری مصرف این نوع جلد کمتر می باشد). رایج ترین حک روی سررسید جلد جیر، لیزر می باشد. که به دلیل تغییر رنگ و ظرافت بالا، زیبایی خاصی به جلد سالنامه می دهد. استفاده از کش در این نوع جلد، ظاهر زیباتری به سررسید می بخشد، به همین دلیل اغلب تولید کننده سررسید، در جلد سازی از کش استفاده می کنند.

چند نکته:
1- از معایب این جلد می توان به محدودیت در چاپ و حک لگو روی جلد سررسید اشاره کرد.
2- یکی دیگر از نقاط ضعف سررسید جلد جیر، جذب پرز بالا در هنگام استفاده از سالنامه می باشد.
3- می توان جهت درج لگو و تبلیغ بر روی جلد سررسید از پلاک نیز استفاده کرد.
4- توجه داشته باشید این نوع جلدها، در کیفیت های مختلف در بازار موجود است که میزان تراکم پرز آن نشان دهنده کیفیت جلد سررسید می باشد.

 توصیه آریس:
بهترین و شکیل ترین تبلیغ روی این جلد، حک لیزر و پلاک است. همچنین توصیه میکنیم در سررسید 99جلد جیر، از صحافی فنری استفاده نشود.

سررسید جلد چرم مصنوعی:

به دلیل شباهت زیاد این جلد به چرم طبیعی، از آن به عنوان سررسید جلد چرم مصنوعی یاد می شود. تنوع رنگ بالایی دارد و بیشتر در داخل کشور تولید میشود. با توجه به این که هزینه ی کمتری نسبت به سررسید جلد ترمو دارد میزان استفاده آن تا چند سال اخیر بسیار بالا بوده است. هر چند به تازگی مشتریان استقبال بهتری از سررسید ترمو داشته اند. در جلد سازی چرم مصنوعی معمولا از دو روش استفاده می شود. بعضا تولیدکننده سررسید، زیر چرم یک لایه ابر قرار می دهند که با توجه به نظر مشتریان این امر صورت می پذیرد. در نوع دیگر آن تولیدکننده سررسید، چرم را از طریق چسب به مقوا می چسباند.

چند نکته:
1- به دلیل پایین بودن کیفیت سررسید جلد چرم مصنوعی، داغی مناسبی روی جلد سالنامه صورت نمی گیرد.

2- پیشنهاد میکنیم از جلد چرم مصنوعی در سررسید با صحافی فنری استفاده نکنید زیرا باعث می شود سالنامه ظاهر مناسب و شیک خود را از دست بدهد. 

 توصیه آریس:
با توجه به بافت های روی جلد سالنامه، چاپ آریس توصیه می کند برای درج لگو و آرم روی این جلدها، از پلاک لیزر شده و در برخی موارد از چاپ سیلک بر روی سررسیدها استفاده نمایید.

سررسید جلد سلفون :

دلیل نام گذاری این جلد به سررسید سلفونی، به خاطر گلاسه و روکش سلفون استفاده شده بر روی جلد سررسید می باشد. با توجه به این که شما می توانید طرح های اختصاصی خود را بر روی آن چاپ کنید، اصطلاحا به این جلد سررسید اختصاصی نیز گفته می شود. از انواع پوشش سلفونی که در این روش بکار برده میشود میتوان به سلفون براق، سلفون مات، سلفون مخملی، سلفون عاج دار و... اشاره کرد که زیبایی سررسید را دو چندان می کند. هزینه تولید این نوع جلد سررسید نسبت به سایر انواع جلدها ارزان تر بوده، که میزان سفارش این مدل سالنامه در تیراژهای بالا طرفدار بیشتری دارد.

چند نکته:
1- کیفیت چاپ و خدمات پس از آن مانند سلفون کشی، UV، طلاکوب و... تا حدود زیادی در کیفیت جلد سررسید اثرگذار می باشد.
2- کیفیت سررسید جلد سلفون تا حدود زیادی بستگی به مقدار چسب استفاده شده و همچنین تمیز بودن فرایند ساخت آن دارد.
3- در کنار چاپ سررسید اختصاصی می توان از خدماتی مانند چاپ طلاکوب، سیلک و... برای زیبا کردن سالنامه استفاده کرد. این موضوع بستگی به سلیقه مشتری دارد.

توصیه آریس:
در صورتی که سفارش سررسید شما تیراژ بالا می باشد و همچنین هزینه برای شما مهم است، توصیه میکنیم از این نوع جلد برای تولید و چاپ سررسید استفاده کنید.

 

جلد گالینگور:
جلد گالینگور نوعی پوشش از جنس پی وی سی است که بر روی کاغذ لمینت شده است. با توجه به این که جنس آن بیشتر از کاغذ تشکیل شده نسبت به سررسید جلد سلفون، سررسید جلد چرم و سررسید جلد ترمو از مقاومت کمتری برخوردار است. یکی از مزایای جلد گالینگور، تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ می باشد که این امر باعث شده تقاضای خوبی برای تولید سررسید با جلد گالینگور وجود داشته باشد. قیمت سررسید با این نوع جلد در مقایسه با سالنامه ترمو و سررسید چرمی پایین تر است و می توان با یک هزینه مشخص، تعداد بیشتری سررسید جلد گالینگور سفارش داد.

چند نکته:
1- توجه داشته باشید که در تولید سررسید با جلد گالینگور نمی توان از چاپ رنگی اختصاصی استفاده کرد.
2- برای حک لگو و آرم می توان از شیوه های چاپ سیلک، طلا کوب، نقره کوب و در برخی موارد از داغکوب در جلد سررسید استفاده کرد.

جهت خرید سررسید 99، سالنامه 99 و آشنایی با قیمت سررسید 99، میتوانید از طریق فرم ارتباط با آریس چاپ و یا از طریق شماره تلفن های 32910200 و 32910100 - 025 با کارشناسان آریس چاپ در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان ما در این زمینه بهره مند شوید.