تولید کننده سررسید اختصاصی

برای تولید سررسید اختصاصی، ابتدا باید بدانیم چه جزییات و مواردی توسط تولید کننده سررسید اختصاصی قابل تغییر می باشند. قطع سررسید، جنس جلد سررسید، نوع حک لوگو روی جلد سررسید، جنس کاغذ سررسید، طراحی صفحات داخل سررسید، طراحی و چاپ لت گلاسه (صفحات تبلیغاتی داخل سررسید) و نوع صحافی مواردی هستند که می توانند در کیفیت تولید سررسید اختصاصی 99 و قیمت سررسید تاثیر مستقیم داشته باشد.

قطع سرسید

آیا می دانید قطع (کتاب، سررسید، و…) به چه معناست و چرا از این اصطلاح استفاده می شود؟ استفاده آسان تر و متناسب با کاربرد هر سررسید و تقویم به وسیله قطع های مختلف محقق می شود. قطع همان اندازه‌ی درازا و پهنای کتاب (سالنامه و سررسید) است. به عبارت دیگر، قطع به‌ طور کلی اندازه‌ی درازا در برابر عرض هر برگ سنجیده می‌شود، یا گاهی اندازه‌ی درازا در مقابل پهنا (عرض) جلد یک کتاب است. تعدادی از اصطلاحات به‌ طور معمول برای اندازهٔ کلی  کتاب‌ها توسط مراکز چاپ و کتابخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. دلیل به‌ وجود آمدن قطع‌های مختلف برای کتاب، سررسید و سالنامه استفادهٔ آسان‌تر یا متناسب با نوع کاربرد هر کتاب بوده‌ است؛ برای مثال، کتابی که به‌ راحتی بتواند همراه افراد باشد و فضای زیادی اشغال نکند باید مثلاً در قطع جیبی صحافی شود. استفاده از اندازه‌های مختلف در بهبود کار مؤثر خواهد بود. آلدوس مانوتیوس، از اهالی ونیز، نخستین کسی بود که به نقش و اهمیت قطع کتاب در میزان استفاده از آن پی برد. اندازهٔ ابداعیِ او برای کتاب، هم حمل‌ و نقل آن را آسان می‌ ساخت و هم هزینه‌های چاپ را کاهش می‌داد. قطع مورد استفادهٔ او «قطع وزیری» بود که جانشین «قطع سلطانی» شد. اکنون رایج‌ترین قطع برای سررسید، سالنامه و کتاب در همه‌جا، قطع وزیری است که ابعاد آن از ۱۳×۲۰ تا ۲۰×۲۶ سانتی‌متر متغیر است. قطع رقعی با ابعاد ۱۵×۲۲ و قطع جیبی با ابعاد ۵/۱۶×۱۱سانتیمتر از دیگر قطع‌های رایج محسوب می‌شوند. 

 

 به دلیل کاربرد فراوان تقویم در زندگی روزمره ما، تولید سررسید با قطع های کوچک سایز جیبی، چاپ سررسید اختصاصی جیبی و تقویم های جیبی و قابل حمل، اهمیت فراوانی دارد. از این رو سررسید اختصاصی و تقویم جیبی امتیازاتی نسبت به دیگر قطع ها دارد. تقویم های کوچک می توانند برنامه روزانه، هفتگی، ماهانه و فصلی شما را صورت خلاصه در خود جای دهند و امکان حمل آسان آنها را برایتان به ارمغان آوردند. این تقویم ها در انواع اندازه ها عرضه می شوند مثل قطع اروپایی، قطع وزیری، قطع ربعی، قطع  خشتی، قطع پالتویی، قطع جیبی و... حتی می توان بر اساس موضوع این تقویم ها نیز آنها را دسته بندی نمود. موضوعاتی مانند فوتبال و ورزش، سیاست، ادبیات، کشاورزی و... . همچنین می توانید تقویمی را برگزینید که دارای صفحات بدون تاریخ بیشتری باشد و یادداشت های روزانه و مهم خود را در آن ثبت کنید. برای مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید مقاله قطع سررسید را نیز مطالعه بفرمایید.

جنس جلد سررسید

قطعا جنس جلد سرسید نقش مهمی در جلوه سررسید اختصاصی 99 شما خواهد داشت. در گذشته به طور عمومی از انواع چرم طبیعی و یا کاغذهای مخصوص برای این صحافی جلد استفاده می شد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ورود انواع چرم های مصنوعی و مصنوعات دیگر  تنوع بسیار بالایی در این زمینه وجود دارد. نکته قابل اشاره در زمینه جنس جلد سررسید این است که شما می توانید با استفاده از جلدهای چاپی روکش دار (سلفون شده) جلد اختصاصی ویژه ای برای خود داشته باشید تا هر شخصی با دیدن جلد سررسید، تبلیغات شما را مشاهده نماید. البته در مواردی که از جنس های چرمی (مصنوعی یا طبیعی) نیز استفاده می کنید امکان حک لوگو بر روی جلد به صورت داغی یا لیزری نیز وجود دارد. گاهی نیز لوگوی اختصاصی شما بر روی پلاک حک شده و بر روی جلد چسبانده می شود. لذا نوع حک لوگوی روی جلد سررسید می تواند در جلوه بصری آن تاثیر بسزایی داشته باشد. جهت  آشنایی بیشتر با انواع جلد سررسید و حک لوگو روی سررسید مقاله هایی با همین عنوان را مشاهده نمایید.

کاغذ سررسید

کاغذ سررسید، بسته به مصرف کننده نهایی آن و سفارش دهنده می تواند متغیر باشد. مثلا برای در سررسید خاص معمولا از کاغذهای رنگ کرم که معروف به کاغذ اندولزی هستند استفاده می شوند. این کاغذها در هنگام مطالعه متن نگارش شده بر روی آن چشم نوازتر به نظر می رسند. اما کاغذهای سفید نیز طرفداران خاص خود را دارد. از طرفی ضخامت کاغذ سررسید هر چه بیشتر باشد کیفیت چاپ و دوام آن بیشتر و متعاقبا وزن سررسید نیز بیشتر می شود، به همین خاطر باید این مساله را نیز مورد نظرتان قرار دهید. برای شناخت بیشتر این مبحث مقالات کاغذ سررسید و چاپ سررسید را مطالعه نمایید.

طراحی صفحات سررسید

طراحی صفحات سررسید باید به گونه ای باشد که کاربری آن و زیبایی تواما مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه برخی تولید کنندگان سررسید تازه کار، با طراحی نا زیبا و یا نا کارآمد اقدام به تولید سررسید بی کیفیت کرده اند، لذا حتما برای سفارش سررسید اختصاصی، به تولید کننده سررسید معتبر مراجعه نمایید. در طراحی صفحات سررسید معمولا از ترکیب یک الی دو رنگ استفاده می شود. مثلا سیاه و قرمز. دلیل این امر زیبایی بیشتر و همچنین کاهش هزینه ها نسبتا به چاپ چهاررنگ می باشد. معمولا برای سفارش سررسید اختصاصی طراحی صفحات از پیش انجام شده توسط تولید کننده به شما پیشنهاد می شود و شما می توانید در محل خاصی که از قبل مشخص شده است لوگو و یا نام شرکت خود را قرار دهید. برخی از تولید کنندگان سررسید، نیز به شما امکان چاپ لوگو به صورت ترام در متن را می دهند. این ترام به صورت کم رنگ زیر صفحات چاپ می شود، به همین خاطر اگر تولید کننده سررسید، در طراحی و یا چاپ دقت لازم را نکند ممکن است، ترام پررنگ تر از حد معمول چاپ شود و هنگام نگارش متن در سررسید مشکل آفرین شود. با توجه به این موارد حتما برای سفارش سررسید اختصاصی به تولید کننده سررسید حرفه ای مراجعه نمایید. همچنین می توانید مقاله طراحی صفحات سررسید را نیز در این زمینه مطالعه فرمایید.

صفحات لت گلاسه سررسید

به صفحات گلاسه ای که معمولا  ابتدا و انتهای سررسید قرار دارد و محل تبلیغات سفارش دهنده هستند، صفحات لت گلاسه می گویند. این صفحات می تواند در رساندن پیام تبلیغاتی شما به مخاطبتان نقش داشته باشد. عموما طراحی این صفحات به عهده خود سفارش دهنده سررسید می باشد اما در مواردی تولیدکننده سررسید نیز این امر را به عهده می گیرد.در صورتی خودتان قصد طراحی این صفحات را دارید، حتما بایستی مواردی همچون عطف و فاصله متن از لبه ها را در نظر بگیرید. عطف به فاصله ای گفته می شود که محتوا باید از محل چسبیده شده صفحات به یکدیگر داشته باشند. مقدار این فاصله بر حسب تعداد صفحات و جنس کاغذ متغییر است. فاصله از لبه ها، به این خاطر است که ممکن است در هنگام  برش صفحات، تیغ چندین میلی متر جابه جا شده و نباید متوای اصلی کار شما در زیر تیغ از بین برود. معمولا بین نیم تا یک سانتی متر از هر طرف فضای مربوط به تیغ می باشد. درصورتی که به مطالعه بیشتری در این زمینه نیازمندید می توانید مقاله ای با عنوان لت گلاسه سررسید را مطالعه نمایید.

صحافی سررسید

در حال حاضر برای صحافی سررسید، روش های مختلفی وجود دارد، ازجمله: صحافی ته دوخت، صحافی ته چسب، صحافی فنری و... که در مقاله صحافی سررسید مفصل توضیح داده شده است. تولیدکننده سررسید اختصاصی در هنگام  سفارش آن در مورد نحوه صحافی سررسید به شما اطلاع می دهد. اما صحافی فنری، یکی از بهترین روش ها برای صحافی سررسید است. چراکه  هم زیبایی دوچندان، هم کارایی مناسب و هم دوام لازم را دارا است. بسیاری از مشتریان به این خاطر بدنبال سفارش سررسید فنری هستند که می توانند به راحتی صفحات مورد نظرشان را از سررسید جدا سازند بدون آنکه آسیبی به صحافی سررسید بزنند. در صحافی سررسید بایستی دقت بالایی وجود داشته باشد، زیرا صحافی اشتباه سررسید، می تواند تمام موارد ذکر شده را مخدوش نماید. ما در گروه سالنامه آریس با راه اندازی واحد تخصصی صحافی سررسید تمام تلاش خود را برای تولید سررسید اختصاصی باکیفیت و با سرعت بالا داشته ایم. آریس بعنوان تولید کننده سررسید اختصاصی، مجرب ترین صحافان سررسید استان قم را گرد هم آورده تا همه ی نیازهای شما در تولید سررسید با کیفیت و سررسید ارزان قیمت را تامین نمایید. 

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر جهت  سررسید اختصاصی 99، چاپ سررسید اختصاصی و مشاوره رایگان با کارشناسان گروه سالنامه آریس می توانید با شماره تلفن های 32910200 و 32910100 - 025 ارتباط برقرار کنید.