چاپ تقویم تبلیغاتی

تقویم ها به صورت گسترده ای در منازل و دفاتر کار استفاده می شوند. این محصولات تبلیغاتی گزینه ی بسیار مناسبی برای شرکت ها جهت تبلیغات هستند زیرا به مدت یکسال استفاده می شوند. اضافه کردن لوگو ی شرکت شما می تواند هر روز محصولاتتان را به مشتریان بالقوه نشان دهد و یادآوری کند. با این حال یک طرح نامناسب و بدون روح هیچ وقت نظر افراد را جلب نمی کند و هیچ گاه بر روی میز یا دیوار آنها جای نمی گیرد. به همین دلیل گروه آریس چاپ در این مقاله چند نکته در مورد طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم تبلیغاتی را شرح می دهد:

یک رنگ آمیزی و تم مناسب انتخاب کنید 

تم ممکن است مستقیما بوسیله ی عکس ها، رنگ ها، طرح ها و … که نماینده ی شرکت شما هستند، برند شما را معرفی کند. البته باید دقت کرد که صفحات تقویم رومیزی خیلی شبیه هم نشوند و جذابیت خود را حفظ کنند زیرا قرار است این محصول تبلیغاتی یکسال استفاده شود. باید دقت داشت که طراحی با توجه به ماهیت تقویم رومیزی تبلیغاتی انجام شود و چه بهتر که روند بهار تا زمستان در آن دیده شود.

طراحی کاربردی انجام دهید

قالب ها و فرمت های متفاوتی برای چاپ تقویم تبلیغاتی وجود دارد و اگر می خواهید از یک طرح خاص تر استفاده کنید، قبل از آن حتما مطمئن شوید که قالب مورد نظر شما به اندازه ی کافی کاربردی است و همچنین استفاده از آن گیج کننده نیست. نهایتا یک تقویم برای اطلاع از روزها استفاده می شود، پس باید استفاده از آن نیز ساده باشد.

انتخاب عکس های مناسب و با کیفیت

برای طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم تبلیغاتی سعی کنید از عکس هایی استفاده کنید که کیفیت بالایی دارند و از نظر مشتریانتان زیبا و جذاب هستند. همچنین در نظر داشته باشید که طرحتان را پر از عکس های متفاوت نکنید زیرا این هم می تواند تقویم رومیزی را به هم ریخته نشان دهد و همچنین توجه افراد را از تبلیغات و محصولات اصلی منحرف کند.

مراحل چاپ تقویم رومیزی و تقویم تبلیغاتی

ساخت و آماده سازی تقویم رومیزی تبلیغاتی مراحل مختلفی دارد که هر کدام در زیبایی، استحکام و به طور کلی کیفیت این محصول تبلیغاتی تاثیر دارند اما شاید بتوان گفت مهمترین مرحله در این فرایند، مرحله ی چاپ تقویم تبلیغاتی است. شکل ظاهری تقویم، کیفیت و دقت نوشته ها و عکس ها و … که می توان گفت مهمترین بخش های تقویم رومیزی هستند به این مرحله بستگی دارند. به طور کلی مرحله ی چاپ بعد از مرحله ی طراحی انجام می شود. هنگامی که طرح با نظر مشتری و با توجه به نیاز ها و خواسته های او کامل شد، در اندازه و قالب خاصی چیده می شود تا برای اولین مرحله از فرایند تقویم رومیزی تبلیغاتی آماده شود.

1 - تهیه زینک

اتفاقی که در این مرحله می افتد این است که فایل نهایی آماده شده به وسیله ی دستگاهی به اسم پلیت ستر بر روی ورقه های آلومینیومی که به آنها زینک می گویند، نقش می بندد. چاپ افست بر پایه ی چهار رنگ اصلی (آبی، قرمز، زرد و مشکی) کار می کند و به این معنی است که هر طرحی از ترکیب این چهار رنگ ایجاد می شود. پس در مرحله ی تبدیل فایل به زینک، حداکثر چهار زینک به عنوان خروجی خواهیم داشت.

2 - چاپ

زینک های آماده شده در مرحله ی قبل هر کدام مربوط به یکی از رنگ های اصلی است. هر یک از زینک ها به برج متناسب با رنگ خودش وصل می شود و پس از آن دستگاه کاغذ ها را یکی یکی به درون دستگاه می کشد و از تک تک برج ها عبور می دهد تا هر چهار رنگ بر روی کاغذ بشینند و طرح را بر روی کاغذ بوجود بیاورند.