انواع سالنامه

اگر مسئولیت انتخاب و تهیه سالنامه برای شرکتی که در آن مشغول به فعالیت هستید به شما سپرده شده و قصد دارید در پایان سال آن را به مشتریان و همکاران خود هدیه دهید با ما همراه باشید. مجموعه آریس چاپ کنار شماست تا با دانش و تجربه خود در حوزه تولید و فروش انواع سالنامه، در قالب یک سری از مقالات با شما بهترین همکاری را داشته باشد. در این مطلب شما را با انواع سالنامه از جهات مختلف آشنا خواهیم ساخت. 

انواع سالنامه

سالنامه روز شمار: 

در این نوع سالنامه، هر روز در یک صفحه و پنج شنبه و جمعه در یک صفحه می باشد، یعنی هر هفته در 6 صفحه طراحی و چاپ می شود. تعداد صفحات داخلی آن 20 فرم (320 صفحه) می باشد، اگر بخواهیم صفحات پایانی بصورت چاپ اختصاصی یا اطلاعات  متفرقه داشته باشیم باید یک فرم (16 صفحه) اضافه کنیم. اگر بخواهیم جمعه را دریک صفحه جدا داشته باشیم تعدا صفحات  آن 23 فرم (368 صفحه) می شود که در آن صورت سالنامه جمعه جدا نامیده می شود. هر چند در سالهای اخیر بدلیل گرانی قیمت کاغذ، تولید سالنامه جمعه جدا کمتر شده است. هزینه زینک و چاپ در این  نوع سررسیدها بالاست و برای اینکه هزینه تمام شده  کمتر در بیاید معمولا تولیدکننده سررسید کار را دو رنگ چاپ می کند.

سالنامه دو روز شمار : 

در این سالنامه هر دو روز در یک صفحه به چاپ می رسد. برخی تولیدکنندگان روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه را در یک صفحه طراحی می کنند تا از برگ های سالنامه کم شود (یعنی هر هفته در 3 صفحه). تعداد صفحات این سالنامه از 11 فرم (176 صفحه) تا 13 فرم (208 صفحه) متغیر می باشد، که این امر به سلیقه مشتری و تولید کننده سالنامه برمی گردد.

سالنامه هفته شمار : 

یکی از انواع سالنامه هفته شمار است و به این صورت تولید و چاپ می شود که در هر صفحه یک هفته گنجانده شده و برای استفاده افرادی که می خواهند تمام هفته را در یک نگاه ببینند، بسیار مفید می باشد. البته هستند تولید کنندگانی که در هر هفته را در دو صفحه طراحی می کنند که به اعتقاد این دسته افراد جای بیشتری برای یادداشت برداری موجود می باشد. معمولا برای بقیه صفحات آن از یادداشت استفاده می شود و در سفارش و چاپ اختصاصی سالنامه هفته شمار از تصاویر محصولات و شرکت کارفرما استفاده می شود. 

سالنامه دستیار :

به این مدل، سالنامه مهندسی نیز می گویند که معمولا 2 فرم (32 صفحه) برای ماه شمار و یا اینکه هر هفته در یک صفحه بصورت 4 فرم (64 صفحه) استفاده می شود و بقیه آن  به صفحات یادداشت اختصاص می یابد. در چاپ و سفارشی سازی سالنامه تبلیغات شرکتها در ابتدای سالنامه بصورت برگه های گلاسه (معمولا با گرماژ 135 گرم) چاپ می گردد که تعداد صفحات  آن از نیم فرم (8 صفحه) تا دو فرم (32 صفحه) می باشد. برای برگه های داخل معمولا از کاغذ تحریر 70 گرم کرم اندونزی در سالنامه مهندسی استفاده می شود.

برای سفارش سالنامه اختصاصی و همچنین دریافت مشاوره از کارشناسان متخصص آریس چاپ در زمینه طراحی و چاپ انواع سالنامه، با شماره تلفن های 32910100 - 32910200 - 025 تماس حاصل فرمائید.