اخبار و نکات سررسید

به طور عام صحافی سررسید، به مجموعه عملیات تا زدن، ترتیب کردن صفحات (قرار دادن فرم‌های تا شده در کنار هم)، ته‌دوزی، فنر زنی، جلدگذاری و در نهایت برش سررسید گفته می‌شود. در این مقاله می خواهیم مراحل  عملیات صحافی کاملا آشنا نماییم. در مقاله کاغذ سررسید، موارد بسیار جامعی در خصوص جنس کاغذ مورد استفاده در سررسید به شما ارائه نمودیم. همچنین در مقاله چاپ سررسید توضیحات کاملی در خصوص نحوه چاپ سررسید و ماشین های چاپ ارائه کردیم. اما یکی از مراحل مهم تولید سررسید، صحافی می باشد.

از مهمترین مواردی که می توان در کیفیت یک سررسید عنوان کرد، صحافی و شیوه ی انجام دادن آن می باشد. واحد تولید سالنامه آریس در سال پیش رو نیز به جدیت کیفیت سررسید 98 را در دستور کار قرار داده است تا محصول، با بهترین کیفیت ممکن آماده تولید و چاپ شود. یکی از مواردی که در کیفیت سررسید تاثیر بسزایی دارد، صحافی سررسید می باشد. در این مقاله به طور مفصل به مبحث صحافی سررسید ورود می کنیم و سعی داریم شما را با انواع صحافی سررسید 1398 آشنا کنیم. عموما صحافی سررسید به شیوه های ذیل انجام می گیرد.

برای آشنایی بیشتر در ابتدا باید بگوییم که قطع سررسید یعنی همان ابعاد، سررسیدها درابعاد متفاوت تولید می شوند. این موضوع بستگی به نیاز بازار و سلایق مشتریان دارد. در ادامه مطلب در مورد قطع انواع سررسید 98 توضیحاتی آورده شده است.

با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و فرارسیدن فصل پر تب و تاب تبلیغات برای شرکت ها، مجموعه ی آریس چاپ از محصولات جدید خود رونمایی کرد.محصولات جدید از قبیل سررسید 98، سالنامه 98، تقویم رومیزی 98، سررسید اروپایی، سررسید مدیران با انواع و اقسام جلد های عالی موجود می باشد.

نوع جلد سررسید یکی از معیارهای انتخاب یک سررسید می باشد. به دلیل اهمیت بالای این موضوع به معرفی انواع جلد سررسید و خصوصیات هر کدام می پردازیم. با توجه به قیمت های موجود، باید بگوییم جلد سررسید در ظاهر، کیفیت و همچنین سطح قیمت سررسید 98 و سالنامه 98 بسیار تاثیر گذار است.

بطور کلی نوع کاغذ مصرفی در تولید و چاپ سررسید بسیار حائز اهمیت است. کاغذهای موجود در بازار بیشتر از کشورهای اندونزی، کره، چین و اخیرا پرتغال، وارد کشور می شوند که هر کدام از برندها کیفیت متفاوتی دارند. در حال حاضر بدلیل بالا بودن نرخ دلار و متعاقب آن بالا رفتن هزینه کاغذ، قیمت سررسید 98 و سالنامه 98 نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

روبان به نوارهای با عرض های مختلف گفته می شود که در رنگ ها و مدل های مختلفی تولید می شود. امروزه کاربرد این روبان ها بیشتر مشخص کردن صفحات داخل سررسید می باشد. اما در گذشته از روبان برای مهر و موم کردن کتاب (رساله) و همچنین جهت نشانه گذاری نام مالک کتاب نیز استفاده شده است.

چاپ سررسید معمولا به صورت دو رنگ و تک رنگ انجام می شود. هر چند دیده می شود در سررسید های کاملا اختصاصی چاپ چهار رنگ هم انجام شده است. گروه چاپ آریس در این مقاله قصد دارد، موارد و نکات مهمی که مربوط به کیفیت چاپ سررسید می شود را بطور کامل و مفصل شرح دهد.

نحوه ی نمایش روزها و مناسبت های سررسید را می توان به انواع مختلف  تقسیم بندی کرد. هر چند این موضوع تا حدی به سبک کار تولید کننده سررسید بستگی دارد، اما در زیر به برخی از پر کاربرد ترین نمونه های انواع سررسید 98 موجود اشاره می کنیم.

اساسا تمام شرکت هایی که سررسید اختصاصی سفارش می دهند، در ابتدای سالنامه تبلیغ و معرفی شرکت خود را در قالب صفحات رنگی گلاسه به نمایش گذاشته، که اصطلاحا به آن ها لت ابتدای سررسید می گویند. اطلاعات و مضامین لت سررسید می تواند شامل معرفی شرکت، تاریخچه، معرفی محصولات، کاتالوگ محصولات، تصاویر از کارخانه و خط تولید و گواهینامه و... باشد. با توجه به جذابیت چاپ چهار رنگ بر روی گلاسه، تبلیغ لت ابتدای سررسید تاثیر بسیاری جهت انتقال اهداف و پیام تبلیغاتی شرکت سفارش دهنده سالنامه به مخاطبان خود دارد. به همین خاطر مواردی همچون نحوه ی طراحی لت و کیفیت چاپ چهار رنگ لت سررسید باید مورد توجه قرار گیرد، تا سفارش دهنده ی سررسید به سفارش ایده آل خود دست پیدا کند. 

شرکت ها برای پایان سال بدنبال یک هدیه تبلیغاتی خوب و در شان شرکت خود برای مشتریان هستند. سررسید اختصاصی 98 یکی از کالا های تبلیغاتی محسوب می شود که اکثر شرکت ها از آن بعنوان هدیه تبلیغاتی استفاده می کنند.

تقویم رومیزی یکی از هدایای ارزشمند شب عید محسوب می شود. بدلیل استفاده زیاد از این محصول توسط افراد، شرکت ها تمایل دارند با سفارش تقویم رومیزی همواره جلوی دیده استفاده کننده تقویم حضور داشته باشند. بیشترین دلیل استقبال از تقویم های رومیزی قیمت ارزان آن نسبت به انواع سررسید میباشد. البته ناگفته نماند که تقویم رومیزی 1398 به دلیل قرار گرفتن بر روی میز قابلیت نمایش بهتری نسبت به سررسید ها را دارد.

گروه سالنامه آریس تولید کننده تقویم رومیزی، سررسید و سالنامه می باشد. در طی سالهای گذشته این مجموعه توانسته با تنوع در تولید تقویم رومیزی ۹۸ از نظر قیمت و مدل، دغدغه شما مشتریان گرامی را رفع کرده و شما میتوانید با تکیه بر دانش و تجربه بالای گروه سالنامه آریس تولید این محصول را بدون کمترین نگرانی در اختیار این گروه قرار دهید. رزومه درخشان این شرکت خود گواه این مطلب میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق راه های ارتباطی با گروه سالنامه آریس در بخش ارتباط با آریس در پایین ترین قسمت سایت، نظرات و سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

آریس، انتخابی تحسین برانگیز

تقویم رومیزی یک هدیه ی ارزشمند برای پایان سال است. برای سفارش دهنده تقویم بسیار اهمیت دارد کالایی که به عنوان هدیه برای مشتریان خود می فرستند با کیفیت و مناسب باشد. زیرا هدیه ای که داده می شود تا حدودی نشان دهنده قدرت و سطح خود شرکت می باشد. این روزها برای هر فردی که به نحوی در زمینه تجارت و کسب و کار و یا در نهادها و سازمان ها و سازمان های دولتی فعالیت دارد، هدایایی مانند سررسید و تقویم رومیزی  از سوی شرکت های مختلف فرستاده می شود. پس اهمیت فراوانی دارد که چه نوع تقویم و سررسید و با چه کیفیتی هدیه می دهید. اگر هدیه ی ارسالی شما کیفیت و ظاهر مناسبی نداشته باشد قطعا از سررسید و تقویم های دیگری که به دستشان می رسد استفاده می کنند. پس برای اینکه تقویم رومیزی 98 و تقویم رومیزی جدید با کیفیت بالا سفارش دهید و هدیه ای با اثر تبلیغی خوب به مشتریان خود بدهید لطفا این مقاله را مطالعه فرمایید.

به احتمال فراوان همه شما در محیط کار و فعالیت خود تقویم هایی با اشکال و سایزهای مختلف دیده اید. تولید انواع تقویم رومیزی معمولا در ابعاد متفاوتی انجام می گیرد. اینکه تقویم رومیزی 98 چه ابعادی داشته باشد به چند عامل بستگی دارد:

تقویم رومیزی مدل های مختلفی دارد. تقاوت ها در نوع چیدمان روزهای سال می باشد. همچنین متریال هایی استفاده شده در تقویم مانند گلاسه تقویم، پایه تقویم، فنر تقویم نیز از موارد ایجاد تمایز می باشد. به طور کلی انواع تقویم رومیزی را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

مخاطبان گرامی، شاید تا بحال دیده باشید که در داخل صفحات برخی سررسیدها، لگوی شرکت سفارش دهنده سررسید حک شده است. این روش یکی از موثرترین روش های چاپ اختصاصی سررسید می باشد و بیشتر مشتریانی که در تیراژ بالا سفارش سررسید می دهند، از این خصوصیت بهره می برند. در ادامه بصورت کامل تر در مورد این مبحث و چاپ سررسید اختصاصی با شما عزیزان در ارتباط هستیم.

اولین و آخرین برگ سررسید که جلد را به صفحات داخل وصل می کند، اصطلاحا آستر بدرقه می نامند. یکی از عوامل مهم در کیفیت صحافی سررسید جنس آستر بدرقه و گرماژ آن می باشد. در این ادامه شناخت بهتر در سفارش سررسید 98 و سالنامه 98 به این دو عامل مهم در رابطه با آستر بدرقه می پردازیم.

تقویم رومیزی اختصاصی هدیه ای ارزشمند برای پایان سال می باشد. شرکت های بزرگ برای تشکر از مشتریان بابت خریدشان و همچنین دادن هدیه به آن ها اقدام به سفارش تقویم رومیزی اختصاصی می کنند. در ادامه به روشهای اختصاصی کردن تقویم رومیزی می پردازیم.

همه ی ما می دانیم، رسیدن به اهداف بزرگ تنها با برنامه ریزی امکان پذیر است، جهت برنامه ریزی باید با دقت عمل کنیم. تا روز به روز، یک قدم به اهداف اصلی مان نزدیک شویم. یکی از بهترین راه ها برای برنامه ریزی، پلنرها و تقویم دیواری هستند. تقویم دیواری ابزاری ارتباطی است که با هزینه ای پایین و متناسب با نیاز افراد در قالبهای مختلف کاربردی، آموزشی، اطلاع رسانی، تهیه شده و در معرض دید آنها قرار می گیرد. در حال حاضر، تقویم دیواری به یکی از رایج ترین هدایای تبلیغاتی رسمی تبدیل شده که برای جلب توجه بیشتر مخاطبان و مشتریان و ارتباط بهتر و انتقال برخی پیامها و مفاهیم به آنها، از روش های خلاقانه تری در تولید آن بهره گرفته می شود.

 از نظر نوع، انواع تقویم دیواری را می توان به تقویم دیواری حصیری و تقویم دیواری مقوایی تقسیم کرد. به طور کلی ابعاد تقویم های دیواری محدودیت خاصی وجود ندارد، اما اهمیت سهولت در خوانده شدن، زیبایی تقویم دیواری، قیمت تقویم دیواری از مواردی هستند که پیش از تولید انواع تقویم دیواری بایستی مورد توجه قرار بگیرند. قطع تقویم دیواری عموما از قطع A3 بزرگتر و ممکن است تا ارتفاع ۷۰سانتی متر نیز افزایش یابد. به این گونه تقویم ها، تقویم پوستری نیز گفته می شود. تقویم دیواری به طور معمول در برگه های یک رو چاپ می شود و بیشتر به صورت تقویم دیواری تک برگ و تقویم دیواری فصلی (تقویم دیواری 4 برگ) طراحی می شود. تقویم دیواری تک برگ معمولا بصورت ایستاده طراحی می گردند. پیشنهاد مجموعه سالنامه آریس به شما، استفاده از تقویم ایستاده می باشد. این تقویم ها توانایی دیداری بالایی دارند و می توان از جهت های مختلفی آنها را به سادگی مشاهده کرد. همین امر برای اثر بخشی تبلیغات کافی می باشد.

یکی از مواردی که موجب تمایز تقویم های رومیزی از یکدیگر می شوند، پایه تقویم می باشد. تفاوت ها از سبک کار تولید کنندگان و همچنین سلیقه و موارد مصرف سفارش دهنده تقویم رومیزی حاصل می شود. در ادامه و به اختصار به محبث انواع پایه تقویم رومیزی ورود می کنیم.

گاه شمار (سالنامه)، یا همان تقویم شیوه مشخص سازی، محاسبه، نگهداری و تنظیم حساب زمان و تاریخ است. بدین جهت انواع تقویم، جهت محاسبه و نمایش یک سال می باشد. از دیر باز تمدن های بشری تقویم های گوناگونی برای ثبت تاریخ و محاسبه آن ایجاد کرده اند؛ تقویم میلادی، تقویم هجری قمری، تقویم هجری شمسی، تقویم ایرانی، تقویم هندی، تقویم ارمنی و... نمونه های آشنایی از این تقویم ها هستند. از این رو، در عصر حاضر، انواع تقویم و سررسید به عنوان بهترین ابزار تبلیغاتی و بازاریابی تبدیل شده تا پیوندی سه گانه بین زندگی روزمره افراد با زمان و تقویم ایجاد کرده و نیز پیام های تبلیغاتی و یا آموزشی هدفمند خود را به مخاطب القا نماید. از کاربردی ترین هدایای تبلیغاتی در ایام عید باستانی نوروز، انواع سررسید، تقویم و مخصوصا تقویم دیواری است. تقویم دیواری 98 می تواند استراتژی تبلیغاتی شما را به نحو بهتری تغییر دهد.

در سال های اخیر هدایای تبلیغاتی اعم از سررسید، سالنامه، تقویم و... محبوبیت زیادی در بین صاحبان سرمایه و مدیران صنایع که علاقه به معرفی کالا و خدماتشان دارند ، پیدا کرده است .

گروه چاپ و نشر آریس بعنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه تولید سررسید و تولید تقویم رومیزی در سطح کشور فعالیت می کند. یکی از مزیت های چاپ سررسید در این مجموعه استفاده از دستگاه های پیشرفته ی بروز و تمام اتوماتیک چاپ و صحافی می باشد.

سررسیدهای موجود در بازار عمدتا به صورت روزشمار، دوروزه، هفته شمار، جمعه مشترک و ... می باشند. نحوه ی نمایش روزها و مناسبت های انواع سررسید را می توان به صورت زیر تقسیم بندی کرد. طراحی داخل سررسیدهای گروه سالنامه آریس به نحوی است که بیشترین کارایی در کنار زیبایی هر چه تمام تر را به ارمغان آورد.

همانطور که می دانید هر ساله شرکت ها و سازمانهای بزرگِ زیادی، اقدام به چاپ تقویم رومیزی می کنند. آنها با درج تبلیغات و نام خود بر روی این هدیه تبلیغاتی، بدرستی جایی بر روی میزکار مشتری شان پیدا می کنند. کاربردی بودن تقویم رومیزی و اینکه حداقل یک سال مورد استفاده است، باعث می شود تا چاپ تقویم رومیزی، روش مناسبی برای تبلیغات بلند مدت باشد.

برای اینکه یک سالنامه برای سفارش دهنده تاثیر تبلیغاتی خوبی داشته باشد حک لوگو روی جلد آن بسیار حائز اهمیت است. به عبارت دیگر از مهمترین مواردی که مشتریان در انتخاب سررسید بسیار به آن اهمیت می دهند نمای ظاهری سالنامه است. بنابراین طریقه و روش حک لوگو روی جلد سررسید در این مورد بسیار موثر می باشد. شیوه های حک لوگو روی انواع جلد سررسید با توجه به سلایق و نیاز مشتری متفاوت است برای شناخت بیشتر به برخی از رایج ترین روش ها اشاره می کنیم.

حتما تا به حال متوجه اهمیت تقویم رومیزی در بین هدایای تبلیغاتی شده اید. این هدیه نسبتا ارزان قیمت، کاربردی و دارای طول عمر بالایی است. چرا که مشتریان شما حداقل یک سال از آنها استفاده نموده و آن را در معرض دید مراجعین خود نیز قرار می دهند. قیمت تقویم رومیزی 98 متاثر از قطع آن، جنس صفحات متن و نوع پایه آن می باشد.

کیفیت هر کالای تولیدی، مانند سررسید، متاثر از دو پارامتر مهم، کیفیت مواد اولیه تشکیل دهنده و نحوه انجام پروسه های تولید آن می باشد. برای تولید سررسید مواردی همچون: کاغذ صفحات متن و آستر بدرقه، جلدسررسید(که از روکش و مقوای جلد سازی تشکیل می شود)، روبان سررسید، پلاک لوگو و.. مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین پروسه تولید سررسید اختصاصی شامل طراحی سررسید عمومی و یا طراحی سررسید اختصاصی، چاپ سررسید، جلد سررسید، صحافی سررسید و نهایتا بسته بندی آن می باشد. بدیهی است، کیفیت و قیمت سررسید را نمی توان از یکدیگر جدا در نظر گرفت. هرچه بدنبال افزایش کیفیت باشیم قیمت آن نیز افزایش یافته و هر چه قیمت را کاهش دهیم کیفیت سررسید نیز کاهش خواهد یافت.

در تقویم هر ساله که در اختیار مردم عزیز ایران قرار میگیرد، مناسبت های مذهبی و ملی در این تقویم گنجانده می شود. در ادامه ی این متن مناسبت های مذهبی را به اختصار برای شما گردآوری کرده ایم

رویدادهای نجومی قابل رؤیت در ایران در سال ۱۳۹۸. استخراج و تنظیم توسط شورای مرکز تقویم مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران

امروزه تقویم رومیزی یکی از متداول ترین ابزارهای مدیران برای برنامه ریزی و ساماندهی امور جاری خود می باشد. مدیران با استفاده از جداول تقویم رومیزی و مشاهده مناسبت ها و... یک ماه در کنار هم، امکان بهتری برای اتخاذ تصمیمات وابسته به زمان دارند. به همین خاطر تقویم رومیزی ابزار تبلیغاتی مناسبی برای شرکت هاست. در ابتدای هر سال معمولا تقویم رومیزی اختصاصی به صورت هدیه به مشتریان داده می شود.

به جرات میتوان سالنامه ۹۸ را بعنوان یکی از مفید و موثرترین کالاهای تبلیغاتی معرفی کرد که هم می تواند به ارائه دهنده، منفعت داشته باشد و هم برای دریافت کننده آن مفید باشد.

در چاپ تقویم رومیزی اختصاصی هیچ محدودیتی درسایز وشکل برش وجود ندارد. و میتوانید با توجه به سلیقه و نیاز خود تعداد صفحات، نوع، شکل، پایه و جنس تقویم رومیزی را مشخص نمایید. اثر تبلیغ تقویم رومیزی تنها به کاربر محدود نمی شود. بلکه تمامی افرادی که به نوعی به فرد مراجعه می کنند، برند و تبلیغ شرکتی که بر روی تقویم رومیزی حک شده است را می بیند. به طور میانگین با خرید هر سررسید می توان دوعدد تقویم رومیزی سفارش داد و این امر باعث ترغیب و تمایل شرکت ها و موسسات برای سفارش تقویم رومیزی شده است. علاوه بر این، چاپ تقویم رومیزی با توجه به قیمت پایین آن و مقرون به صرفه بودن، دارای قابلیت چاپ و سفارش اختصاصی تقویم رومیزی نیز می باشد. 

سررسید اروپایی ابعاد کوچک تری نسبت به سررسید وزیری و مدیریتی دارند. این نوع سررسیدها ظریف و خوش دست هستند. بهترین گزینه برای هدیه تبلیغاتی می باشند. علت نام گذاری سررسید اروپایی، بدلیل این است که از لحاظ ابعاد، نزدیک به سررسید هایی است که در کشور های اروپایی چاپ و تولید می شوند .

سررسید اختصاصی ۹۸ به عنوان سررسیدهای هستند که شخص مورد نظر یا همان سفارش دهنده، طراحی و مشخصات آن را تعیین می کند و سپس تولید آن انجام می شود. در واقع این سررسیدها با نظر مشتری تهیه می شوند.

یکی از متداول ترین هدایای تبلیغاتی که به طور معمول در پایان سال توسط شرکت ها تهیه و در میان مشتریان و همکاران توزیع می گردد تقویم رومیزی است. تقویم رومیزی خاص برای مدیران خاص تعبیه شده و تقویم رومیزی ارزان قیمت برای کسانی که قصد دارند با قیمت پایین تقویم رومیزی داشته باشند. تولید و ساخت تقویم رومیزی سال 98 در ۶ماه دوم سال شروع می شود. تقویم رومیزی را می توان بر اساس نوع چیدمان روزهای سال طبقه بندی کرد که دارای سه دسته اصلی است و در مقالات گذشته در این مورد به صورت کامل توضیح داده شده است. 

یکی از ابزارهای مفید و تاثیر گذار در حوزه ی تبلیغات که میتواند نام برند شما را تا مدت طولانی همراه مشتریان شما قرار گیرد، سالنامه سال 98 می باشد. سررسید یا سالنامه در واقع یک نوع دفترچه یادداشت می باشد که ویژگی های روز، ماه و همچنین تاریخ شمسی و قمری و میلادی را بهمراه رویدادهای مهم آن سال را در خود جای داده است. سالنامه دفترچه ای است چاپی یا دست نویس که تمام رویدادهای هر سال در هر تاریخی و روزی در آن مشخص شده است و در واقع یک دفترچه یاداشت روزانه می باشد که دارای تاریخ است.

یکی از هدایای مورد توجه مدیران مشاغل و سازمان های مختلف سررسید 98 و سالنامه 98 می‏باشد که برای عید نوروز سال 98 به مشتریان خود ارائه میدهند. در همین راستا تلاش می کنند تا بهترین و مناسب ترین سررسید سال 98 را از لحاظ کیفیت و قیمت سررسید سفارش دهند.

در مقالات گذشته در مورد انواع سالنامه سخن گفتیم، حال می خواهیم در مورد انواع سالنامه بر اساس کاربرد کلی آنها اطلاعاتی در اختیارتان قراردهیم.

وجود سررسیدهای تبلیغاتی ، سالنامه و تقویم ها در کسب و کارها زمان برنامه و نوع برنامه ریزی روزانه را بسیار راحت کرده اند. امروزه دراصناف گوناگون از سررسید و سالنامه برای یادداشت های مهم ، دخل و خرج روزانه ، برداشت و واریز های چک های وصولی و ... از آن ها استفاده های فراوانی می شود .

در صنعت چاپ سررسید، کتاب، سالنامه و تقویم های جدید، اندازه های مختلفی وجود دارد. با توجه به کاربرد کتاب یا سررسید مورد نظر، اندازه ی چاپ و صحافی آن متفاوت می باشد. در مجموعه هایی که فعالیت در زمینه ی چاپ کتاب، سررسید و سالنامه دارند، این اندازه ها مشخص و نام مخصوص به خود را دارند. به هر اندازه در این صنعت، قطع می گویند. 

وقتی صحبت از تبلیغات به میان می آید، باید فکر اینکه تبلیغات یک هزینه هست را از سر بیرون کرد! در تمامی نقاط جهان هزینه ای که بابت تبلیغات میشود، به صاحب کسب و کار بازگردانی خواهد شد. نمونه ای از این تبلیغات در دنیای اطراف، چاپ تقویم 98، سالنامه 98 با برند اختصاصی است. استفاده از تقویم رومیزی، سررسید و تقویم رومیزی جدید به عنوان تبلیغات در محیط های کسب و کار دیگران، یک سری مزیت ها دارد که در ذیل به آنها اشاره میکنیم.  

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور در مجلس، گفت: طرح مذکور برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های پارلمان ارجاع شده است.

برای خیلی از مردم نام حیوان سال به دنیا آمدنشان مهم است و اغلب برای گرفتن فال و طالع بینی و ... از آن استفاده می کنند و برای عده ای که تقویم، سر رسید و سالنامه تبلیغاتی چاپ می کنند این موضوع مهم است زیرا می خواهند از نماد این حیوان در محصولشان و همچنین هدایای تبلیغاتی شرکتشان استفاده کنند.

در زندگی ما انسان ها، کاغذ نقش مهمی داشته و دارد. با نگاهی کوتاه به گذشته و حال خود و محیط اطراف در می یابیم که در طول یک شبانه روز چه میزان کاغذ استفاده می کنیم؟ آیا تا بحال به این فکر کرده اید که این کاغذ که براحتی در دسترس ما هست طِی چه مراحلی تولید و به دست ما انسان ها می رسد؟ آیا با خود فکر کرده اید این میزان چاپ سررسید، تقویم دیواری، تقویم رومیزی، سالنامه، دفاتر یادداشت و دیگر محصولاتی که برای تولید نیاز به کاغذ دارند، چگونه تولید و چاپ می شوند؟

مقدمه: یکی از دغدغه های افراد جامعه به ویژه مدیران و کارآفرینان، زمان‌بندی و برنامه‌ریزی صحیح است. مدیری را در نظر بگیرید که به دلیل مشغله‌ی فراوان، قرار‎های ملاقات و یا تلفن‌های کاری متعددی را در برنامه کاری خود دارد و همیشه اتفاقات غیر منتظره مثل یک قرار ملاقات ناگهانی یا یک جلسه اضطراری در کمین مدیران است. یک مدیر برای آنکه بتواند در سمت خود به موفقیت دست یابد، باید برنامه‌ریزی دقیقی برای امور روزانه، هفتگی، ماهانه و حتی سالانه خود داشته باشد تا خودش را، از سردرگمی و شلوغی دور نگه دارد.

گاه شماری یا به عبارتی روز شماری در زندگی روزمره ما انسان ها نقش بسزایی دارد. به بیان دیگر شمارش روز، هفته، ماه و سال جزء لاینفک زندگی بشر در همه ی ادوار بوده، هست و خواهد بود. در این متن سعی داریم شما را با نحوه ی پیدایش و تولید تقویم و تاریخچه ی مختصری از تاریخ و روز شماری آشنا سازیم. گروه چاپ و نشر آریس اماده تولید انواع تقویم 1398 در طرح ها و مدل های گوناگون می باشد.

برای آشنایی با سالنامه، کاربرد سالنامه، تولید سالنامه و انواع آن، ابتدا به تاریخچه ی مختصری از سالنامه و سررسید اشاره میکنیم سپس به معرفی اجمالی کاربرد های آن در اجتماع و زندگی روزانه مردم می پردازیم. در ادامه ی متن با آریس چاپ همراه باشید تا در مورد سالنامه 98 کمی با شما صحبت کنیم.

قطع اروپایی همانطور که مشخص است، مربوط به سررسیدهای تولید شده در قاره اروپا می باشد که طی سال های گذشته توسط ایرانیان الگو برداری شده و به جای تقویم میلادی، تقویم شمسی جایگزین می شود. شاید علت اینکه سررسید اروپایی را در سایزهای مختلف (البته نزدیک به هم) دیده اید، نبودن یک سایز تعریف شده بین تولید کنندگان سررسید، می باشد. هر تولید کننده سررسید به سلیقه خود کمی ابعاد سررسید اروپایی را تغییر می دهد. البته ابعاد 13×22 رایج ترین قطع در میان سررسید اروپایی می باشد.

تب و تاب مدیران در انتخاب، خرید و سفارش هدایای تبلیغاتی در پایان سال و شب عید افزایش می‌یابد. همچنین تنوع و گستردگی انواع هدایا با قیمت و کیفیت گوناگون ممکن است انتخاب را سخت‌تر نماید. از طرفی، یکی از هدایای ارزنده و مورد قبول همگان از دیر باز سررسید و تقویم و سالنامه بوده و هست. شناختن و اعتماد به تولیدکننده سالنامه در شلوغی پایان سال هم از دغدغه های مدیران و فعالان کسب و کار بشمار می رود. مجموعه آریس چاپ به عنوان تولید کننده سالنامه 98 قصد دارد طی مطالبی آموزنده، شاخص ها و پارامترهای مهم در انتخاب سررسید و سالنامه را به اطلاع برساند تا شاید در این مهم شما کمک کوچکی داشته باشد.

برای تولید سررسید اختصاصی، ابتدا باید بدانیم چه جزییات و مواردی توسط تولید کننده سررسید اختصاصی قابل تغییر می باشند. قطع سررسید، جنس جلد سررسید، نوع حک لوگو روی جلد سررسید، جنس کاغذ سررسید، طراحی صفحات داخل سررسید، طراحی و چاپ لت گلاسه (صفحات تبلیغاتی داخل سررسید) و نوع صحافی مواردی هستند که می توانند در کیفیت تولید سررسید اختصاصی 98 و قیمت سررسید تاثیر مستقیم داشته باشد.

علی رغم کاربرد وسیع رایانه ها و تلفن های هوشمند، بدون شک تقویم رومیزی و تقویم دیواری و جیبی همچنان یکی از پرکابردترین و موثرترین ابزارهای تبلیغاتی به شمار می آیند. برند شما یکسال و به شکل موثری مشتریان و مخاطبان هدف شما را همراهی خواهد کرد. بارها و بارها توسط مشریان شما، میهمانان و مراجعان آنها به دقت دیده خواهید شد. تقویم رومیزی به عنوان کالایی تبلیغاتی، کسب و کار شما را در مدت زمان طولانی به دیگران معرفی می کنند. در واقع تقویم سیستم سازماندهی شده ی نمایش روز برای اهداف اجتماعی، مذهبی، تجاری و یا اداری است. مجموعه آریس چاپ بعنوان تولیدکننده تقویم رومیزی و انواع تقویم دیواری در ادامه مقاله توضیحاتی بیشتری در مورد طراحی و چاپ تقویم رومیزی و همچنین پایه تقویم ارائه می کند.

یک سررسید زیبا علاوه بر طراحی مناسب که محصول فعالیت تولید‌کنندگان است نیاز به انتخاب و اختصاصی‌سازی مناسب توسط مشتری دارد. مجموعه آریس چاپ در این مقاله راهنمایی برای تهیه یک سررسید زیبا و تولید سررسید ۱۳۹۸، تهیه کرده‌ است و در اختیار شما قرار میدهد.

جلد هر کتاب زینت آن محسوب می گردد. تاثیرگذار ترین قسمت یک سررسید جلد آن است. جلد یک سررسید مانند یک طوطی سخن گو، به معرفی شما خواهد پرداخت. بنابراین طرح جلد و کیفیت آن، در انتخاب یک سررسید تبلیغاتی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار هستند. کیفیت بالای جلد سررسید باعث ماندگاری بیشتر آن و در نتیجه افزایش زمان تبلیغ خواهد ش . از معروف ترین نوع جلد در چاپ سررسید می توان به جلد سلفون، جلد چرم، جلد گالینگور و جلد ترمو اشاره کرد.

با توجه به اعلام تقویم رسمی سال 98 توسط شورای فرهنگ عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرآیند چاپ سررسید اختصاصی 98 توسط مجموعه آریس چاپ از ابتدای آذر ماه آغاز می گردد و سررسید آریس همچون سال های پیش آماده تولید و چاپ انواع سررسید اختصاصی می باشد.

تقویم ها به صورت گسترده ای در منازل و دفاتر کار استفاده می شوند. این محصولات تبلیغاتی گزینه ی بسیار مناسبی برای شرکت ها جهت تبلیغات هستند زیرا به مدت یکسال استفاده می شوند. اضافه کردن لوگو ی شرکت شما می تواند هر روز محصولاتتان را به مشتریان بالقوه نشان دهد و یادآوری کند. با این حال یک طرح نامناسب و بدون روح هیچ وقت نظر افراد را جلب نمی کند و هیچ گاه بر روی میز یا دیوار آنها جای نمی گیرد. به همین دلیل گروه آریس چاپ در این مقاله چند نکته در مورد طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم تبلیغاتی را شرح می دهد:

برخلاف سالنامه های عمومی چاپ سررسید اختصاصی براساس سفارش و سلیقه ی مشتری طراحی و تولید می شود. یک سررسید اختصاصی میتواند ویژگی ها و مشخصات خاص خودش را داشته باشد. علت اینکه میگوییم سررسید اختصاصی، به خاطر متفاوت بودن و تغیر متریال های تشکیل دهنده ی سررسید است.

با وجود انواع هدایای تبلیغاتی جدید و هدایای تبلیغاتی خاص هنوز هم چاپ سررسید در سراسر جهان به عنوان یکی از بهترین هدیه های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد. سررسید و تقویم به شکلهای مختلف و گاهاً عجیبی تاکنون طراحی و تولید شده ولی مهمترین آنها از نظر قطع شامل انواع سررسید سلطانی، سررسید رحلی، سررسید وزیری، سررسید خشتی، سررسید رقعی، سررسید پالتویی و جیبی و از نظر کیفیت و امکانات شامل سررسید مدیریتی یا سررسید مدیران، سررسید ارگانایزر یا سالنامه مدیریتی می شوند.  سالنامه آریس قصد دارد طبق برنامه ریزی قبلی و همانند سالهای گذشته، طرح فروش سررسید سال ۹۸ را خدمت همکاران و مشتریان گرامی ارائه کند.

بشر برای اینکه بتواند برنامه ریزی دقیقی در زندگی خود داشته باشد نیاز دارد تا ایام روزگار را به شکلی تقسیم بندی کند. تقویم یکی از مواردی است که می توان به صورت های متفاوتی چاپ شود که شامل تقویم رومیزی، تقویم دیواری، سررسید و … هستند. تقویم ها از زمانی اختراع شدند که بشر احساس کردند تا روزهای مهم خود را همیشه به یاد داشته باشند. یکی از هدایای تبلیغاتی که به طور معمول در پایان سال در کنار سررسید، توسط شرکت ها تهیه و در میان مشتریان و همکاران توزیع می گردد، تقویم رومیزی است. 

بطور کلی نوع کاغذ مصرفی در تولید و چاپ سالنامه بسیار حائز اهمیت است. کاغذ های موجود در بازار بیشتر از کشور های اندونزی، کره، چین و اخیرا پرتغال، وارد کشور می شوند که هر کدام از برند ها کیفیت متفاوتی دارند. بهترین کاغذ تحریرموجود در بازار ایران از نوع اندونزی می باشد که این نیز با چند برند مختلف وارد کشور می شوند. گروه چاپ و نشر آریس در چاپ سالنامه 1398 از کاغذ اندونزی 70 گرمی استفاده کرده است.

بسیاری از سازمان‌‌های بزرگ تمایل دارند که خودشان در طراحی سررسید شان مشارکت داشته باشند و محصول نهائی، کاملا سفارشی سازی شده و مختص سازمان خودشان باشد. یعنی جلد، طراحی داخلی صفحات، صحافی و… بدین گونه قطعاً سالنامه ای که به دیگران هدیه می‌دهند تاثیرگذارتر و ماندگارتر خواهد بود. به طور کلی سفارش سررسید به دو صورت انجام می پذیرد: سفارش سررسید اختصاصی و سفارش سررسید عمومی.

قبل از سفارش سررسید لازم است که شما اطلاعاتی درباره اصطلاحات کاربردی و روش های سفارشی سازی در صنعت چاپ و صحافی داشته باشید. این امر به شما سفارش دهنده سررسید کمک می کند تا با نکات مهم در سفارش تقویم رومیزی، سالنامه و سررسید، زمان مناسب در سفارش سررسید، آشنا شوید و انتخابی آگاهانه داشته باشید.

تبلیغات یک فرایند برای شناخته شدن محصولات، فرآورده‎ها‎ و خدمات یک شرکت و یا یک کارخانه‎‎ ‎می‌‎باشد. در تبلیغات، کوچک یا بزرگ بودن محل تولید اهمیت ندارد، بلکه آنچه که مهم است و موجب جذب مشتریان‎‎ ‎می‌‎گردد، شیوه ارائه و بیان تبلیغات‎‎ ‎می‌‎باشد.

مقدمه: در دنیای رقابتی امروز شرکت هایی موفق هستند که بتوانند ارزش های بیشتری را برای مشتری به وجود آورند. جان هال نویسنده مجله فوربس می نویسد که هدایای تبلیغاتی در طول سال جای شما را در ذهن مشتریان حفظ می کنند. شرکت هايي که فلسفه بازاريابی را پذيرفته اند يعنی مشتری و جامعه را مدنظر داشته و محور عمل خود قرار داده اند، در تلاش برای به وجود آوردن و افزايش مداوم ارزش های بيشتری برای مشتريان خود هستند.

بهترین هدیه ای که بسیاری از مشتریان علاقمند هستند در ایام نزدیک به عید نوروز دریافت کنند، سالنامه است. هدیه ای که می تواند در جلب رضایت مشتریان به شما کمک شایانی کند. یکی از ابزارهای مفید و تاثیر گذار در حوزه ی تبلیغات که می تواند نام برند شما را تا مدت طولانی همراه مشتریان شما قرار گیرد، سالنامه اختصاصی، سالنامه تبلیغاتی می باشد.

در سال های اخیر نیازهای استفاده کنندگان از صنعت چاپ تفاوت پیدا کرده است به همین منظور روزانه ایده های جدیدی جهت استفاده بهتر مصرف کنندگان از سررسید 98، سالنامه 98 و تقویم ها به ذهن تولیدکنندگان و طراحان  هدایای تبلیغاتی می رسد که باید در مراحل چاپی و صحافی آن تغییراتی را انجام داده و بتوانند جلب مشتری مناسبی از محصول جدید خود داشته باشند.

چاپ آریس هر سال در ماه های پایانی سال اقدام به طراحی تقویم رومیزی جدید و چاپ تقویم رومیزی شرکت ها، سازمان و موسسات به صورت کاملا اختصاصی می نماید. تقویم رومیزی جدید یکی از رسانه های تبلیغاتی پر استفاده برای سازمان و شرکت ها به شمار می رود و بخاطر اینکه محصولی کاربردی می باشد عمر بیشتری نسبت به سایر رسانه های تبلیغاتی هم رده خود دارند.

گروه چاپ آریس تقویم سال 1397 همراه با مناسبت های شمسی و تعطیلات رسمی (هجری شمسی، هجری قمری و میلادی) با فرمت PDF رو آماده کرده و برای استفاده ی شما عزیزان در دسترس عموم قرار داده است.

مجموعه آریس چاپ در این مقاله قصد دارد در مورد یکی از روش های چاپ سررسید 98 یعنی داغکوبی به شما عزیزان اطلاعات مختصری بدهد. داغکوب نوعی از چاپ است که بوسیله یک مهر فلزی که بنابر جنس محصول که از چرم گرفته تا مقوا و طلق متفاوت است، به عمق ۳ و یا ۵میلی متر ساخته می شود. این مهر پس از داغ شدن بر روی کار کوبیده می شود و طرح مورد نظر را بصورت گود شده بر روی کار نمایان می سازد.

حک لوگو روی جلد سررسید یکی از بیشترین و متداول ترین خواسته های شرکت هایی است که سررسید تبلیغاتی سفارش میدهند به طوری که شاید سررسید جلد چرم وجود نداشته باشد که لوگوی شرکت مربوطه به نحوی روی جلد آن نقش نبسته باشد. حک لوگو روی جلد سررسید و سالنامه، انواع و اقسام گوناگونی دارد که در مقالات گذشته در سایت آریس چاپ به آنها به اختصار اشاره شده است. حال دراین مطلب قصد داریم شما را با برخی از شیوه های حک لوگوی اختصاصی روی سررسید چرمی و سالنامه چرمی آشنا سازیم. یکی از راه های حک لوگوی اختصاصی روی سررسید چرمی، پلاک فلزی است. این روش بسیار مرسوم و از دید مخاطب جذاب و شگفت انگیز است.

منظور از لت گلاسه در سررسید اختصاصی، صفحاتی از جنس کاغذ گلاسه است که معمولا به صورت 4 رنگ چاپ شده و به ابتدا، وسط یا انتهای آن اضافه می شود. طرح چاپ شده روی لت گلاسه می تواند حاوی اطلاعاتی در مورد شرکت سفارش دهنده سررسید، برند های ارائه شده توسط وی، معرفی محصولات و یا آگهی های جذاب تبلیغاتی گرافیکی باشد. لت گلاسه ها را می توانیم در سررسیدها بیشتر برای تبلیغات در نظر بگیریم که فضای تبلیغاتی را برای سفارش دهنده پدید می آورند. البته گاهی تولید کننده ها برای اینکه زیبایی را در سررسیدها به وجود بیاورند از لت های گلاسه استفاده می کنند. لت های گلاسه به گونه ی هستند که هم می تواند در ابتدا و انتها و در ما بین صفحات سررسید قرار بگیرند.

یکی از هدایای تبلیغاتی که به طور معمول در پایان سال بصورت مستقل توسط شرکت ها تهیه و در میان مشتریان و همکاران توزیع می گردد ، سررسید  و تقویم رومیزی است.

آستر بدرقه اصطلاحا به کاغذی گفته می شود که جلد سررسید را به صفحات داخلی سررسید متصل می کند. هر سررسید دارای ۲ آستر بدرقه است که یکی در ابتدا و دیگری در انتهای آن قرار می گیرد. آستر بدرقه به دو دلیل دارای اهمیت بالایی است. دلیل اول، نقش آستر بدرقه در کیفیت سررسید تولید شده است و دلیل دوم، نقش آن در زیبایی سررسید اختصاصی است.

تا کنون ما سعی کردیم در وب سایت مجموعه آریس چاپ، شما را با نکات مهمی که ممکن است در هنگام سفارش سررسید اختصاصی به آن نیاز داشته باشید، آشنا کنیم. موضوعاتی نظیر انواع قطع سررسید، کاغذ سررسید، جلد سررسید، صحافی سررسید، چاپ سررسید، طراحی داخل سررسید، سفارشی سازی سررسید و مواردی از این قبیل.

هدیه دادن رسمی است که نخستین بار از ایران برخواسته و به سایر نقاط جهان شیوع پیدا کرده است در واقع رسم هدیه دادن و هدیه گرفتن از دوران باستان برخواسته و حدود ۷ الی ۸ هزار سال قدمت دارد. هدیه، بخش مهمی از روابط و تعاملات جوامع انسانی را در بر می‌گیرد و تعریف مشخصی از این روابط ایجاد می‌کند. در حقیقت هدیه دادن و گرفتن باعث ترشح هورمون «سروتونین» می‌شود که در مغز افراد تنظیم‌کننده حالات روحی‌شان است. اگر نگاهی کوتاه و گذرا به اواخر سال های قبل داشته باشیم می بینیم که در این ایام انبوهی از هدایای مختلف از شرکت ها و سازمان های مختلف به مناسبت سال نو دریافت نموده ایم، که اغلب سررسید، سالنامه و تقویم های رومیزی نسبت به سایر هدایا از سهم بیشتری برخوردار هستند.

اگر شما از کسانی هستید که هر سال پیش از نوروز برای مشتریان‎‏تان سررسید و سالنامه سفارش می‏‌دهید، احتمالا نارضایتی از کیفیت محصول دریافتی یا روند کاری را تجربه‏ کرده‌‏اید. در انتخاب سررسید و تقویم عموما اشتباهات بزرگی اتفاق می افتد، این مشکلات می‌تواند شما را از سررسید اختصاصی و دلخواه‌تان دور کند. با مطالعه‌ی این مقاله می تواند از این موارد اجتناب کنید.

به عبارتی تمامی کالاهای تبلیغاتی، رسانه های معرف محصول و یا هدایای تبلیغاتی که گاهی اوقات به ان کالای جانشین شده می گویند، از شرایط یک تجارت هستند که در بازاریابی و برنامه های ارتباطی از آنها استفاده می شود. برای آشنایی بیشتر با هدایای تبلیغاتی از جمله سررسید تبلیغاتی، سالنامه تبلیغاتی، تقویم رومیزی تبلیغاتی، خودکار و... به شرح تاریخچه ای از هدایای تبلیغاتی می پردازیم.

در فروش و سفارش سررسید توسط شرکت های تولیدکننده سررسید و سفارش دهندگان سررسید ، دارای نکات مهمی هست که در ادامه ی متن به آن اشاراتی خواهیم کرد. شرکت ها و سازمان ها در پایان هر سال به فکر خرید سررسید تبلیغاتی می افتند.هدیه دادن سررسید موجب می شود که در تمامی سال افراد با دیدن سررسید ها به یاد شرکت های هدیه دهنده باشند. شرکت ها سررسیدهای سال جدید را با اضافه کردن لوگو و لت های گلاسه تبلیغاتی سفارشی می کنند و آن را به عنوان یک هدیه در اختیار مشتریانشان قرار میدهند. در مقالات گذشته در سایت آریس چاپ در مورد سررسید اختصاصی و سفارشی نمودن سررسید به طور کامل توضیحاتی ارائه داده ایم. 

برخی از شرکت های تبلیغاتی و کانون های تبلیغاتی خود را به عنوان واسطه ی فروش سررسید و هدایای تبلیغاتی معرفی مینمایند و در این زمینه فعالیت می کنند. اگر شما یک شرکت تبلیغاتی هستید باید نکاتی را که در ادامه بیان میکنیم، در جهت فروش سررسید به عنوان یک شرکت واسطه در نظر داشته باشید. همچنین سالنامه آریس قصد دارد طبق برنامه ریزی قبلی و همانند سالهای گذشته، طرح فروش ویژه سررسید ۹۸ را خدمت همکاران و مشتریان گرامی ارائه کند.

هدف از تهیه و تولید سررسید سفارشی و چاپ سررسید اختصاصی، ارائه آن به مشتریان، همکاران و افراد دیگر به عنوان یک هدیه تبلیغاتی است. لذا ضروری است تا لوگو، نام و یا سایر اطلاعات شرکت سفارش دهنده در روی سررسید و یا داخل آن درج شود تا کاربر سررسید در حین استفاده با مشاهده این اطلاعات، به دفعات نام شرکت هدیه دهنده را به خاطر آورده و از این طریق، آگاهی مخاطبان نسبت به برند شرکت افزایش یابد. در مقالات گذشته در مورد راه های سفارشی سازی سررسید یا همان سفارش سررسید اختصاصی، به طور کامل توضیح داده ایم. اما یکی دیگر از راه های درج لوگو و سفارشی سازی، روبان سررسید است. برخی شرکت ها با درج لوگوی خود روی روبان سررسید از این فضا برای تبلیغات در سالنامه سفارشی خود استفاده می کنند.

 تقویم رومیزی یکی از روش های موثر تبلیغاتی است. زیرا که در اغلب ادارات و شرکت ها به ندرت میزی را پیدا می کنید که یک تقویم رومیزی تبلیغاتی روی آن یافت نشود. استفاده از تقویم رومیزی در منازل نیز بسیار معمول است.

بهترین هدیه ای که بسیاری از مشتریان علاقمند هستند در ایام نزدیک به عید نوروز دریافت کنند سررسید است. طبق روال سال های گذشته، با رسیدن به ایام پایانی سال شرکت ها، ارگان ها و افراد مختلف که به نحوی دارای کسب و کاری هستند به فکر تبلیغات پایانی سال و همچنین اهدای یک هدیه مناسب و ماندگار به مخاطبین و مشتریان خود هستند. چرا که این هدیه تبلیغاتی کاربردی، می تواند مدت زمان زیادی در دسترس مشتریان قرار گیرد و هر روزه نام سفارش دهنده سررسید در یاد مشتری خواهد ماند. در این بین سررسید، سالنامه و تقویم رومیزی تبلیغاتی که بصورت اختصاصی چاپ می شود، بهترین نوع هدیه تبلیغاتی است.

در مقالات و اخبار گذشته ی در مورد تقویم و سررسید به صورت کامل اطلاعاتی را در اختیار شما کاربران سایت آریس قرار دادیم. همچنین در مورد تقویم ۹۷ و سررسید۹۷ هم نکاتی را به شما عزیزان گوشزد کردیم.

رایج ترین نوع تبلیغات تقویم رومیزی، چاپ طلاکوب روی پایه سلفونی و گالینگوری است که معمولاً در تیراژهای پایین به صورت یک طرف پایه و دو طرف پایه انجام می شود و با توجه به هزینه پایین این نوع تبلیغات، گزینه ی به صرفه ای جهت هدایای تبلیغاتی سال جدید می باشد. در تیراژهای بالا امکان چاپ طرح مورد نظر مشتری و پایه سازی سخت با آن وجود دارد که در این نوع تبلیغات، طرح مورد نظر به صورت یک پوستر تبلیغاتی چاپ شده و عکس، لوگو و متن را می توان به صورت 4 رنگ ( تمام رنگی ) چاپ شده و پایه سازی می شود.

هیچ محصول تبلیغای نمی‌تواند به اندازه سررسید و تقویم های تبلیغاتی، کسب و کار شما را ارتقاء دهد. در دنیای امروز، مدیریت زمان کلیدی است. مدیریت فعالیت‌های روزانه، عنصری مهم در حداکثر استفاده از زمان در طول هفته کاری است. شما می‌توانید با هدیه دادن یک سررسید و تقویم رومیزی  به شرکا، کارکنان و مشتری‌های خود، به آنها نیز ابزاری برای کمک به مدیریت زمان در طول سال بدهید.

به دلیل سفارش و توزیع زیاد سررسید و سالنامه های تبلیغاتی بین شرکت ها و مخاطبین ، باید به این نکته توجه داشته باشید که سفارش و تولید سررسید شما باید با دیگران متمایز باشد. برای ایجاد تمایز بین سایر سررسید ها بیاد به سمت سفارشی سازی سررسید یا چاپ اختصاصی سررسید بروید.

در کشورهای توسعه یافته انواع مختلف سررسید و سالنامه برای کاربردها و اقشار مختلف تهیه می‌شود؛ در این نوشته، انواع متفاوت سالنامه که می‌‌تواند برای شما جذاب باشد آمده است به درستی مشخص نیست که استفاده از سررسید در ایران از چه زمانی رواج یافته؛ اما امروزه کم تر کسی است که با فرارسیدن نوروز از داشتن سالنامه بی بهره بماند.

اگر مسئولیت انتخاب و تهیه سالنامه برای شرکتی که در آن مشغول به فعالیت هستید به شما سپرده شده و قصد دارید در پایان سال آن را به مشتریان و همکاران خود هدیه دهید با ما همراه باشید. مجموعه آریس چاپ کنار شماست تا با دانش و تجربه خود در حوزه تولید و فروش انواع سالنامه، در قالب یک سری از مقالات با شما بهترین همکاری را داشته باشد. در این مطلب شما را با انواع سالنامه از جهات مختلف آشنا خواهیم ساخت. 

با نزدیک شدن به ایام پایانی سال به هر گوشه شهر که چشم بیندازیم، هوای سال نو پیچیده است.  انگار راستی‌ راستی زمان رو به اتمام است و نوروز هم با همه الزاماتش از راه می‌رسد. الزاماتی که از مهم‌ترین‌ ویژگی‌هایش ایجاد جنب‌ و جوش در بازارهاست. جنب و جوشی که بیشتر در بازار خوراک و پوشاک دیده می شود. در این میان بازارهای دیگری هم ایجاد شده‌اند که انگار وجودشان از نان شب هم واجب‌تر است.

مقدمه: در حال حاضر در ایران سه نوع تقویم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تقویم‌ ها به ترتیب اهمیت تقویم هجری شمسی، هجری قمری و میلادی هستند. هیچ کدام قابل چشم‌پوشی و نادیده گرفتن نیستند. هر سه دارای ویژگی‌هایی هستند که گاه‌شماری کنونی ایران به آنان وابسته است. تقویمی که امروز از آن استفاده می‌کنیم، جزو دقیق‌ترین گاهشماری‌های جهان است. این تقویم که 125 سال (و نه 1388 سال) بیشتر عمر ندارد، در طول عمر خود فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سر گذاشته است. در ادامه در مورد انواع تقویم صحبت می کنیم.

مدیران و کلا سفارش دهنده سررسید، مهم ترین دغدغه و نگرانی که در هنگام سفارش سررسید اختصاصی خودشان دارند تحویل به موقع آن از ناحیه تولید کننده سررسید تا قبل از سال است. تاخیر در تحویل دادن سررسید هم می تواند از ناحیه تولید کننده باشد که دلایلی مانند سفارشات زیاد و یا خرابی دستگاه و بسیار دیگر موارد را بیان می کنند و یا حتی می تواند از ناحیه سفارش دهنده سررسید به دلیل تاخیر در سفارش به وجود بیاید.

کاغذ در نشر دانش و اطلاعات نقش مهمی دارد. در تبليغات چاپي هم شناخت کاغذ باعث بهره گرفتن صحيح از آن می شود. در صنعت چاپ و تولید سررسید، سالنامه و تقویم نیز کاغذ نقش بسیار مهمی دارد که حتی در بسیاری از موارد باعث می شود قیمت سررسید 1398 دچار نوسانات زیادی بشود. همکاران ما در واحد تولید سالنامه آریس، همواره می کوشند تا بهترین نوع کاغذ موجود در بازار را تهیه کنند تا بتوانیم، سررسید 1398 را با بهترین کیفیت به دست مشتریان برسانیم. در این مقاله می خواهیم مطالبی را در مورد کاغذ در صنعت چاپ برای شما عزیزان بازگو کنیم.

 

سررسید به زبان ساده همان دفترچه یادداشت روزانه است با این تفاوت که هر صفحه‌اش تاریخ دارد. از گذشته دور تاکنون علاقه به سررسید در میان ایرانیان وجود داشته و شاید یکی از دلایل این علاقه اعتبار تقویم فارسی باشد، تقویمی که به خورشیدی و جلالی معروف است و از سال 1300 به‌عنوان تقویم رسمی کشور از آن استفاده می‌شده است.

در دنیای امروز هدایای تبلیغاتی بخشی از برندینگ و تبلیغات گسترده برای شرکت ها و سازمان های تجاری بزرگ محسوب می شوند. بسیاری  از هدایا و محصولات تبلیغاتی که دارای کاربرد و مصارف مختلفی هستند می توانند بعنوان تبلیغ و برندینگ کسب و کار شما از طریق تقدیر از کارمندان، مشتریان، مراجعان و شرکت های همکار دیگر مورد استفاده قرار گیرند. هر چند سررسید تبلیغاتی یکی از کارآمدترین انواع هدایای تبلیغاتی هستند، همچنین جزء هدایای مؤثر هستند. تمام افرادی که تقویم رومیزی تبلیغاتی شرکت شما را دریافت می‌کنند، چه جزء مشتریان تان باشند یا فقط سررسید های ما را دریافت می کنند. هر روز در تمام طول سال برند و لوگوی شرکت شما را پیش رو داشته و هر روز آنرا خواهند دید. تاثیر بالای اثر بخشی به همراه قیمت بسیار کم از مزیت های سررسید بشمار می آید.

شما هم دوست دارید که در طول سال سازمان خود را تبلیغ کنید و هر روز جلوی دید مشتری‌هایتان باشید، آن هم فقط با یک بار سرمایه گذاری ؟ با داشتن تقویم رومیزی که لوگو یا نام شرکت‌تان بر رویش چاپ شده، می‌توانید به این هدف دست پیدا کنید. تقویم رومیزی تبلیغاتی هدیه‌ تبلیغاتی بسیار محبوبی نزد مخاطبان و مردم است.

کلمه ی سررسید در زبان فارسی دارای چندین معنی کاملا متفاوت است. یکی از آنها به فرارسیدن موعد انجام یک کار اشاره می کند. معنی دیگر آن، سالنامه ی چاپ شده است. قابل توجه است که برخی از افراد کلمه calendar را معادل  کلمه سررسید در انگلیسی می دانند، اما این کلمه به معنی تقویم است و نه سررسید.

سالنامه در کشور ما دارای انواع مختلف و متفاوتی می باشد که در کسب و کارها و فضاها متفاوت هستند. سالنامه ها را می توان برحسب جنس جلد، نوع صفحات، نوع چاپ، اندازه (قطع) چاپ و نوع صحافی دسته بندی نمود.

منظور از چاپ سررسید، انتقال طرح از زینک به کاغذ توسط مرکب میباشد که این کار به وسیله ماشین چاپ انجام می شود. معمولا تولیدکنندگان سررسید از ۲ رنگ چاپ استفاده می کنند که این رنگها در سفارشات عمومی قابل تغییر نیست. اما برای چاپ لوگو در صفحات (ترام) حق انتخاب رنگ را دارید. سررسید جز یکی از کالاهای چاپی است که تولید آن کمی پیچیده است و به همین دلیل مجموعه های بسیاری به سمت تولید سررسید نمی روند.

پیش تر در بخش نکات سفارش سررسید به معرفی انواع مختلف سررسید و بررسی دسته بندی سررسید از نظر سایز، پرداختیم. سالنامه، سررسید، سال شمار، تقویمی است که به شکل کتاب یا دفتری چاپ و طراحی شده است. هر قطع از سالنامه بنابر درخواست مشتری به چاپ می رسد.

گروه چاپ و نشر آریس با بهره گیری از پیشرفته ترین و به روزترین دستگاه های موجود کشور اقدام به چاپ و تولید سررسید در قم می نماید. استان قم همواره در صنعت چاپ پیشرو بوده و تقریبا از همان ابتدای ورود صنعت چاپ به ایران، بعنوان قطب چاپ در کشور شناخته می شود. وجود چاپخانه ها و صحافی های متعدد خود گواه این مطلب می باشد. همچنین از دیگر مزیت های صنعت چاپ در قم ورود دستگاهای چاپ و صحافی بروز و پیشرفته می باشد که نظیرشان در کشور گاها دیده نمی شود.

سالنامه هدیه‌ای است که باید حداقل یک سال و به طور مکرر توسط شخص هدیه‌گیرنده مورد استفاده قرار گیرد. همچنین سالنامه، نماد و یادآور شرکت یا برند شما در دست مشتری یا مخاطبان شما است. بنابراین کیفیت آن به لحاظ طراحی، چاپ و یا ساخت از اهمیت ویژه‌ برخوردار است. 

مقدمه: همان طور که قبلا اشاره کرده ایم، هدایای تبلیغاتی یکی از بهترین روش های جذب وفاداری مشتری می باشد که مخاطب را به خدمات یا محصول شما ترغیب می کند. از بهترین های هدایای تبلیغاتی می توان به سررسید اشاره کرد، زیرا دارای تقویم سالانه، محل یادداشت و همچنین معرفی بیوگرافی شرکت و معرفی محصولات می باشد. اگر یک سررسید به شکلی مناسب و با کیفیت طراحی و چاپ شود، تاثیر به سزایی بر مخاطب می گذارد. از دیگر مزایای سررسیدهای تبلیغاتی می توان به آسان تر کردن برنامه ریزی های روزانه اشاره کرد. این موضوع سبب می شود علاوه بر اینکه نام شرکت تان را هر روز به مخاطبان خود یاداوری می کنید، به پرسنل خود نیز کمک خواهید کرد که برنامه کاری و جلسات خودرا به خوبی زمان بندی کنند. 

استفاده از سالنامه در زندگی روزمره برای یاداشت برداری و خلاصه نویسی از فعالیت های روزانه خود می تواند، روند پیشرفت شما را در کارهایتان بهتر کند. سالنامه هدیه‌ای است که باید حداقل یک سال و به طور مکرر توسط شخص هدیه‌ گیرنده مورد استفاده قرار گیرد. همچنین سالنامه، نماد و یادآور شرکت یا برند شما در دست مشتری یا مخاطبان شما است. بنابراین کیفیت آن به لحاظ طراحی، چاپ و یا ساخت از اهمیت ویژه‌ برخوردار است.

تقویم و سررسیدها می توانند ابزاری کارآمد و قدرتمند در عرصه تبلیغات باشند. امروزه در عرصه رقابت تبلیغاتی، کمتر شرکت و تجارتی را خواهید یافت که از اثر این هدیه های تبلیغاتی کارآمد و موثر چشم پوشی کند.

سررسید سال 98، سالنامه ۱۳۹8، چاپ تقویم رومیزی و تقویم دیواری از جمله هدایای تبلیغاتی به شمار می روند که شرکت ها و موسسات و اشخاص برای تبریک و هدیه برای سال نو به دوستان و آشنایان و همکاران خود تقدیم می کنند. سررسید سال 98 نسبت به سالنامه ۱۳۹7 تغییرات بسیار زیادی در روز ها و تقویم خود کرده است. یک سالنامه خوب باید در ابتدا موضوعات کاربردی را لحاظ کند و اطلاعات روز کاملا دقیق و درست در آن ثبت شود و صد البته خوانا باشد. رنگها به گونه ای انتخاب شود که چشم بیننده کمترین مشکل را در دید داشته باشد. متریال مصرفی کاغذ تحریر، گلاسه و همچنین روکش های جلد باید به صورتی انتخاب شود که نسبت به عملیات تولید سررسید عکس العمل منفی نشان ندهد.

از آنجایی که سالنامه و سررسید در سال های اخیر تبدیل به یک محصول تبلیغاتی ویژه شده اند، اکثر شرکت ها و ارگان ها و کسب و کارهای بزرگ و کوچک در اواخر سال برای سفارش سالنامه به عنوان یک هدیه ی تبلیغاتی اقدام میکنند که در این انتخاب معیار های زیادی برای آنها مد نظر است. اگر تمایل دارید در انتخاب سالنامه ۱۳۹۸ خود، بهترین را گزینش کنید، ادامه این مقاله را با دقت بیشتر مطالعه بفرمایید.

یک تقویم رومیزی مناسب ابزاری است که به سادگی قابلیت دسترسی به تاریخ را داشته باشد. این مدل تقویم می تواند برای کسانی که معمولا در محل کار خود یا مکانی ثابت هستند و نیز میز کاری دارند و نیاز به دسترسی سریع به تاریخ روز، ماه و سال را دارند، بسیار مفید باشد. تقویم رومیزی در مدل های مختلف، اندازه های مختلف و تعداد صفحات متفاوت طراحی و تولید می شود. در اجزاء این نوع تقویم از انواع کاغذ و مقوا با گرماژ مختلف گرفته و انواع کاغذ های فانتزی استفاده می شود، همچنین می توان از انواع اجناس مختلف برای تولید پایه استفاده کرد. پایه هایی که به طور معمول برای تولید تقویم رومیزی استفاده می شود، پایه های مقوایی سخت و پلاستیک و نیز چوب می باشد. برای تولید پایه های گالینگور سخت از مقوای ضخیم با روکش های مختلفی استفاده می کنند.

سال نو، بهترین زمان تشکر از مشتری‌ها و تبریک برای سال جدید است. تقویم رومیزی و سررسید تبلیغاتی، یک محصول فوق العاده برای فروش یا هدیه دادن به مشتری‌هاست. یک تقویم رومیزی تبلیغاتی اگر خلاقانه باشد، می‌تواند به مدت دوازده ماه بر روی دیوار یا میز مشتری شما باقی بماند! یک بازاریابی سالانه با هزینه‌ای اندک! اکثر مشتری‌های شما احتمالا انتظار دارند در ماه آینده یک کارت تبریک کارت یا نامه از شما دریافت کنند.

سررسید و سالنامه جز یکی از کالاهای چاپی است که تولید آن کمی پیچیده است و به همین دلیل مجموعه های بسیاری به سمت تولید سررسید نمی روند. گروه چاپ آریس تولید سررسید را با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می دهد. تجربه ای که طی سالیان گذشته در این زمینه کسب کرده ایم، موجب شده تا به راحتی بتوانیم پیچیدگی ها و مشکلات تولید سررسید را حل کنیم و در راه ارائه محصولات با کیفیت و مناسب موفق عمل کنیم. توصیه می کنیم در انتخاب تولید کننده سررسید خود دقت کافی را داشته باشید، صرف اینکه شرکتی یا شخصی ادعا می کند تولید کننده است، کفایت نمی کند و حتما شناخت لازم را بدست بیاورید و سپس اقدام به خرید کنید. در ادامه این مقاله به اختصار و بصورت تیتر وار به مراحل تولید سررسید و اشاره می کنیم تا به صورت ضمنی با مراحل تولید سالنامه آشنا شوید.

گروه چاپ آریس تقویم سال 1397 همراه با مناسبت های شمسی و تعطیلات رسمی (هجری شمسی، هجری قمری و میلادی) با فرمت PDF رو آماده کرده و برای استفاده ی شما عزیزان در دسترس عموم قرار داده است.

دوشنبه ۶ آذر مصادف با ۸ ربیع الاول به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسکری و آغاز امامت حضرت مهدی ، تعطیل رسمی است

اما در تقویم سال ۱۳۹۶ ذکر نشده است !

خوک در درک افکار انسانی به اندازه سگ دانا نیست. عاشق خوردن و خوابیدن و چاق شدن است. از اینرو معمولاً نشانگر تنبلی و بدهیکلی است. از جانب مثبت، بسیار خوش رفتار است و آزاری به دیگران نمی رساند و می تواند برای مردم ثروت و فراوانی بیاورد. آنها از دیرباز سمبل فراوانی و ثروت بوده اند.

طولانی ترین ماه گرفتگی قرن 21 در شامگاه جمعه 5 مرداد 1397 اتفاق می‌افتد و این رویداد نجومی مهم و زیبا در ایران نیز قابل رویت خواهد بود. در ادامه، ابعاد مختلف این خسوف جذاب و دیدنی را بررسی می‌کنیم. شامگاه پنجم مرداد 1397، یک پدیده‌ی زیبا و خاص اتفاق می‌افتد. طولانی ترین ماه گرفتگی قرن 21، اتفاقی است که نباید آن را از دست بدهید. علی آزادگان، کارشناس نجوم با اشاره به این که خسوف 5 مرداد 97 طولانی ترین ماه گرفتگی قرن 21 خواهد بود، توضیحاتی را در مورد این رویداد نجومی جذاب ارائه کرد.

کشور عزیزمان ایران دارای تقویم روز شمار بر اساس سال شمسی می باشد که هر سال با تغییراتی چندان کم روبرو می شود . این تغییرات از جانب مجلس شورای اسلامی به صورت قانون تصویب می شود و تغییرات در تقویم اعمال می شود .

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تعطیلی هشتم ربیع‌الاول را بی‌مبنا دانست و ابراز امیدواری کرد که این تعطیلی با ارائه طرحی لغو شود.

به گزارش مجموعه آریس چاپ به نقل از  ایسنا، در یادداشت علی مطهری تحت عنوان «تعطیلی بی‌مبنا» که در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است:

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در تقویم جدید ۱۳۹۷ تعطیلات رسمی کشور، به ‌احتمال ‌زیاد ۵ روز از روزهای تعطیل فعلی از تقویم تعطیلات کشور حذف خواهد شد.

به گزارش مجموعه آریس چاپ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس آخرین روند بررسی فرایند بررسی طرح ساماندهی تعطیلات رسمی را در مجلس را تشریح کرد. سلمان خدادادی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،با اشاره به طرح برخی از نمایندگان برای حذف برخی از روزهای تعطیل از تقویم، گفت: طرح مذکور درباره حذف برخی از روز‌های تعطیل رسمی از تقویم است.

با وجود تصویب و ابلاغ مجلس پنجم شورای اسلامی در آذر ماه سال ۱۳۷۷ و وجود روز حماسه هویزه و شهدای دانشجو در تقویم، این روز از تقویم رسمی کشور حذف شد.

فرماندار ایلام با اشاره به اینکه سخنران ویژه مراسم فتح میمک فرمانده نیروی زمینی ارتش است، خواستار ثبت سالروز آزادسازی منطقه عمومی میمک در عملیات ضربت ذوالفقار در تقویم رسمی کشور شد.

یک نگاه کوتاه به 12 ماهی که پشت سر هم در تقویم سال 97 پشت سر هم ردیف شده اند ، نشان می دهد که تقویم سال آینده کشور 27 روز تعطیل رسمی وجود دارد که از این تعداد 24 تعطیلی رسمی به روزهای میانی هفته یعنی به غیر از جمعه های همیشه تعطیل رسیده است.